Kırklareli’nde gidiş geliş kazasında martir sakıt Uzatmalı Çavuş Cerit, Kayseri’de toprağa verildi

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde trafik kazasına engelleme eden güllabi ekibine otomobilin çarpması sonucu şehit olan Jandarma Uzatmalı Çavuş Hüseyin Cerit’in cenazesi, memleketi Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde defnedildi.

Kırklareli İl Bitirmiş Komutanlığındaki törenin arkası sıra Cerit’in (42) naaşı, Kayseri Havalimanı’na getirildi.

Buradaki karşılama töreninden sonra şehidin cenazesi, Pınarbaşı ilçesine sınırlı Büyükkaramanlı Mahallesi’ndeki babaevine götürüldü.

Helallik alınmasının ardından mahalle camisi önünde cenaze töreni düzenlendi.

Şehidin naaşı, cenaze namazından sonra köy mezarlığında toprağa verildi.

Törene, şehidin eşi Sabriye, kızı Develik Cerit ile ailesinin yanında, İçişleri Vekil Yardımcısı İsmail Çataklı, Açıkgöz Umumi Başkan Yardımcısı Korgeneral İsmail Balıbek, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, İl Kurnaz Komutanı Tugay Yüksel Yiğit, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve çokça sayıda vatandaş katıldı.

A.A. idaresindeki 39 ABH 448 plakalı araba ile M.M. yönetimindeki 39 ABV 978 plakalı otomobilin D-100 esmer yolunun 2. kilometresinde ilçe yapması üzerine bölgeye güllabi ekipleri sevk edilmiş, bu tam K.S. yönetimindeki 39 SK 997 makine, kaymakamlık durumunda bulunan ehlivukuf çavuşlar Hüseyin Cerit ile Ekrem Kılıç’a çarpmıştı.

Trakya Üniversitesi Tababet Fakültesi Hastanesine gönderme edilen Cerit, müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

Share: