Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu, Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramı Etkinliklerine Katıldı

Kırşehir Belediye Reisi Selahattin Ekicioğlu, Ahilik Haftası ve Esnaf Bayramı kapsamında Cacabey Meydanı’nda açılan ilçe ve mihman yer stantlarını gezdi.

Başkan Ekicioğlu, 15 Eylül 2022 Perşembe haset CHP Kırşehir milletvekili Mukavemetli İlhan, CHP İl Başkanı Yağmur Tüvana ve İYİ Öğür İl Başkanı Faydalı Göçen ile birlikte kaza stantlarını ve konuk illerin stantlarını görüşme ederek Ahilik Haftasını kutladı, düşünüm alış verişinde bulundu.

Ekicioğlu, ziyaretleri sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Cömertlik felsefesinin, gelişigüzel olma ve dayanışma anlayışının ilimizden bütün ülkeye ve dünyaya yayılmasının avantajını hep birlikte genişlik gani şekilde kullanmalıyız.

Ahi Evran-ı Veli’nin kurduğu düzenleme Anadolu’dan Balkanlara, Asya’dan Afrika’ya, Dünyanın birçok durumunda örgütlenen bugünkü gündeş anlamıyla sendikaların birlikte anne ve evrensel prensiplerini oluşturmaktadır.

Cömertlik felsefesinin Anadolu’nun ortasında birçok medeniyete beşiklik yapmış olan Kırşehir’imizin tarihsel ve kültürel namına ne kadar makro bire bir meydan olduğunun altını bire bir defa elan tartı çizgilerle çizmemiz gerekir.

Bu noktada Ahiliği ve Cömertlik Felsefesini ve dolayısıyla bile Kırşehir’imizi hem ensiz içinde hem üstelik daraç dışında haberleşme noktasında balaban okazyon yakalamış durumdayız.

Ahilik haftası kapsamında gerek ilimizden gerekse bile Eskişehir, Erzincan, Bursa, Sivas, Münevver, Gaziantep, Bursa, Kayseri, Nevşehir üzere illerden gelerek Cömertlik haftası kapsamında dayanışma sergileyen herkese teşekkür ediyorum.”

Share: