Kırşehir Belediye Reisi Ekicioğlu, Çanakkale’de Planlı İl Uray Başkanları Toplantısı’na Katıldı

Kırşehir Belediye Reisi Selahattin Ekicioğlu, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın aile sahipliğinde düzenlenen İl Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı.

Belediyeler arasındaki el birliği ve hareket birliğini arttırmanın yanında deneme paylaşımlarında gezmek amacı ile muayyen aralıklar ile planlı İl Uray Başkanları Toplantısı, 30 Eylül 2022 Cuma haset Şüheda Abidesi’nde planlı Çelenk Yeryüzü töreni ile başladı.

Şehitler Abidesi’ndeki Atatürk Anıtı’na sunulan çelengin arkası sıra ihtiram duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam fail törende mütekellim Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, aralarında Kırşehir Belediye Reisi Selahattin Ekicioğlu’nun dahi bulunduğu Uray Başkanlarını Çanakkale’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, toplantının muvaffakiyet ile geçmesini dilek etti.

Abidede düzenlenen törenin arkası sıra Belediye Başkanları, Şehitler Abidesi’ni gezerek, şehitliklere karanfil bıraktılar. Şüheda Abidesi’nde düzenlenen programın arkası sıra Alçıtepe’da vatandaşlar ile sohbet fail Rüesa, peşi sıra 57. Alay ve Conkbayırı Şehitlikleri’ni gezdi.

Uray Başkanları, Tarihi Yarımada’daki programın ardından CHP İl Başkanlığı’nı müzakere etti. CHP İl Başkanı Kavi Ümit Ural, CHP Forma İlçe Başkanı Süleyman Erte ile diyar ve kaymakamlık yönetimlerinin bulunduğu ziyarette Şehremaneti Başkanları, güncel konulara ilişkin değerlendirmede bulundu.

İl Belediye Başkanları Toplantısı programının geçmiş günü, Taihi Sahil Hanı, Çarşı Caddesi ve Yakışıklı Çarşı gezileri ile sona erdi.

Şehremini Selahattin Ekicioğlu, toplantıya ilgilendiren yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Çanakkale İl Uray Başkanları Toplantımız önecesi (Bilecik) Bozüyük Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nu müzakere ederek düşün alış verişinde bulunduk.

Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nun uyanıklık projelerinden birisi olan Boztram Raylı Tümce ile ilgilendiren bilgiler alarak Kırşehir’bile yapmayı planladığımız ve ayrıntılı vadede fosil odaklı araçları baypas bırakacak olan hafif raylı tümce projesiyle ilgilendiren düşüncelerimizi paylaştık.

Ziyaretimizde Edirne’den Ayyaş Şehremaneti Başkanımız Sayın Gökmen Altay ile bile buluşarak dostça etme fırsatı bulduk.

Çanakkake’üstelik İl Belediye Başkanları toplantımızı gerçekleştirerek, illerimizde yaptığımız çalışmalarla ilgilendiren kuruntu alış verişinde bulunduk. Halkımız için bakir projeler üretmeye bitmeme edeceğiz.

2017 yılında Çanakkale’bile gerçekleşen Hak Kurultayı’nın kente aynı armağanı olan ve üzerinde insanoğlu plakaları kâin Hak Heykeli’ni; Müsamaha Parkı’nı, Hayrettin Esmer Hoş Kokulu ve Tıbbi Parkı ile Özgürlük Parkı’nı mülakat ettik. Truva Atı heykeli uğrunda bile anı fotoğrafımızı çektirdik.

Misafirperverlikleri amacıyla Çanakkale Belediye Başkanımız Sayın Ülgür Gökan’a tam Kırşehirli hemşehrilerimiz hesabına teşekkürname ediyorum.”

Share: