Kırşehir Esnaf Odalarından kıran bölgesine destek tırları yola imdi

Kahramanmaraş’ta meydana mevrut ve 10 ili etkileyen depremin arkası sıra bölgede mağdur olan vatandaşlara Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği aracılığıyla başlatılan müzaheret kampanyası devam ediyor.

Esnaf Odaları Birliği Başkanlık binasında esnaflardan ve bağışçılardan gelen ana gerekseme malzemelerinin bulunduğu 7 minibüs arkalama malzemesi ve 1 tır dolusu akarsu afet bölgesine gönderildi. Esnaf ve Sanatkarlar Emniyet ve Kefillik Kooperatifi aracılığı ve esnaf odası başkanlarının oluruyla 500 Bin teklik nakdi yardımda bulunuldu. Esnaflardan ve vatandaşlardan gelen yardımlar hazırlanmaya bitmeme ediyor. Battaniye, kışlık kıyafetler, bot, tepe, hazır gıda, ısıtıcı gibi mahsulat angajman binasında paketlenerek yola çıkmaya hazır ayla getiriliyor.

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, yaralarımızı gelişigüzel saracağımızı belirterek, “Milletimiz balaban ayrımsız afet yaşadı. Bu yumruk günlerde yediden yetmişe sistem bir tane kalpgâh oldu. Depremzedelere yardımları yansıtmak amacıyla cümle halkımız seferber oldu. Doğudan batıya kuzeyden güneye tümce bir acıyı yüreğinde hissetti. İnşallah yaralarımızı bilcümle birlikte saracağız. Arkalama kampanyamızı eş güdümlü eden ilkin oda başkanlarımız, personellerimiz ve yüreği varlıklı esnaf ve sanatkarlarımıza dostça teşekkürlerimi sunuyorum. Bağlanak ve beraberlik süresince bu baskı günlerin üstesinden geleceğimize inanıyorum.” dedi. – KIRŞEHİR

Share: