Kırşehir Futbol Kulübü Başkanı Torun, bindi çağrısı yaptı

TFF 2. Yığın Kırmızı Kadro ekiplerinden Kırşehir Ayak Topu Kulübü Başkanı Çağatay Han Torun, kentte herhangi bir kesimin takıma eş çıkması gerektiğini söyledi.

Neşet Ertaş Kültür ve Görüşme Merkezi’nde matbuat toplantısı düzenleyen Torun, futbolda adaletsizliğin önüne geçilmesi amacıyla hakem seçimine dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

Sarıyer ve Ankara Çıpa Spor karşılaşmalarında ofsayt kuralının hatalı uygulanması dolayısıyla haksızlık yaşadıklarını savunan Torun, “Seyirciyi heyecanlandıran akın ayak topu oynatıyoruz. Bu süreci birlikte tıpkısı gelişim adına görmekteyiz. Fakat TFF ve Biçim Hakem Kurulunu hakkaniyetli hakemler amacıyla fariza almaya davet ediyoruz.” dedi.

Oynadıkları 5 maçta galibiyet alamadıklarını hatırlatan Torun, yardımcı antrenör ile yola bitmeme ettiklerini, akış futbol oynayan benzeri topluluk olmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Takımı ayakta tutmak amacıyla maddesel ve manevi savaşım ettiklerini nâkil Torun, “Kırşehir’üstelik futbol takımına hareket insanları ve bürokratlarımız destek olmalı. Kırşehir Ayak Topu Kulübü bizim değil şehrin takımı. Toplumun gelişigüzel kesiminin birlikte bindi sunması gerekiyor.” diye niteleyerek konuştu.?????

Share: