Kırşehir haberleri… Kırşehir’de devingen atık getirme merkezi farkındalık oluşturuyor

Kırşehir Belediyesinin başlattığı işlek atık getirme merkezi, vatandaşlar arasında farkındalık oluşmasına yardım sağlıyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, anlayışsız tahavvül kumbarası uygulaması kapsamında april ayında Cacabey Meydanı’na canlı atılan getirme merkezi kuruldu.

Uygulama kapsamında meydana konulan ansız inkılap kumbarasına kimyasal ve nakit mümteni şekilde kağıt-karton, sırça, hayatiyet-elektronik, mızrap, ilaç, plastik, pil üzere atıklar bırakılıyor.

Açıklamada görüşlerine meydan sunulan Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, çevreye duygun ve sağlıklı yer bilincinin oluşturulması üzere çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Cacabey Meydanı’na koydukları işlek atılan getirme merkezine vatandaşların duyarlılık gösterdiğini vurgulayan Ekicioğlu, şunları kaydetti:

“Hemşerilerimizin kumbaraya bıraktıkları pet şişeler, gazeteler, piller kadar malzemelerin et kafalı dönüşümü sağlanırken bu kumbaralar sebebiyle bire bir zamanda vatandaşlarımıza da düşüncesiz tahavvül bilinci kazandırılmış oluyor. Kırşehir Belediyesi yerine Kırşehir’de cıvıl cıvıl atılan getirme merkezini faaliyete geçirerek muhteşem tıpkısı projeyi Türkiye’de başlatan önceki iller ve belediyeler ortada saha aldık. Bu konuda duyarlı davranarak farkındalık yaratılmasında yardım sunan eksiksiz hemşerilerimize teşekkürname ediyorum.”

Share: