Kırşehir’de Ahilik Haftası kutlamalarında umum konseri verildi

Kırşehir’üstelik, 35. Cömertlik Haftası kutlamaları kapsamında umum konseri düzenlendi.

Cacabey Meydanı’nda gerçekleştirilen konserin geçmiş bölümünde yerel sanatçılar Yaşar Bilgili ve Yunus Savran İç Anadolu Bölgesi ve Kırşehir yöresine ilişik türküleri seslendirdi.

Daha sonradan manzara düzlük artist Nazlı Garip, Neşet Ertaş’ın “Kesik Çayır”, “Rağbet Dağı”, “Kaş İmiş Meğer”, “Zahidem”, “Domates Dolması Dünya” kabilinden müstehap eserlerinin birlikte Muharrem Ertaş, Hacı Taşan ve Çekiç Ali’ye ilgilendiren türküleri okudu.

Bağlama çalarak özlük eserlerini de seslendiren Öksüz’e meydanı dolduran kent sakinleri ve 81 ilden kutlamalar amacıyla gelen gençler alkışlarıyla haremlik etti.

Konserinin böylece sanatçı Kimsesiz’e hediye sunma fail Kırşehir Tecim İl Müdürü Mahmut Seçenek, yaptığı konuşmada, yarın 35. Ahilik Haftası kutlamalarında final etkinliklerinin düzenleneceğini söyledi.

Cacabey Meydanı’nda farklı etkinliklerin gerçekleştirileceğini vurgulayan Seçenek, “Cumartesi günü birlikte aynı bu akşamki cümbüş gibi herkesi meydana bekliyoruz. Jandarmamızın bando ve mehter konserleriyle helikopter gösterileri olacak.” dedi.Share: