Kırşehir’de Neşet Ertaş’ı anma programı

Kırşehir’de, UNESCO Uluslararası Neşet Ertaş 10. Yıl Ihtifal Programı kapsamında ahali konseri verildi.

Cacabey Meydanı’ndaki konserin geçmiş bölümünde sahneye sâdır yerli sanatçılar Haydar Akyol, Özgür Aşırı, Düş Hempa, İlyas Parafin ve Levent Derinyol, Neşet Ertaş ve Kırşehir yöresine ilişik türküleri seslendirdi.

İkinci bölümde manzara alan artist Heyecan Özdil, Neşet Ertaş’ın “Kurusa fidanın”, “Bahçe duvarından aştım”, “Seher vakti”, “Yalan dünya” türkülerini ve kendi eserlerini okudu.

Meydanı dolduran vatandaşlar, alkışlarıyla türkülere zevcelik etti.

Konserinin böylelikle Özdil’e armağan takdim eden Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, bu özel günde kendilerini bekâr bırakmadığı amacıyla sanatçıya teşekkür ederek, “Nazik üstadımız, ‘nerede bir türkü söyleyen olursa otur yanına zira, kötülerin türküsü olmaz’ derdi. Nazik ozanımızın 10. ebedî uyku yılında Türkiye’de biricik UNESCO müzik şehriyiz. Bu birlikte bize şişman üstadımız Neşet Ertaş’ın, Muharrem Ertaş’ın, Çekiç Ali’nin, Hacı Taşan’ın ve ayrıksı ozanlarımızın eseri.” dedi.

Konserde, CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun anma programı amacıyla gönderdiği videolu mesajı meydandaki ekrana yansıtıldı.Share: