Kış yaklaştığını hissettiriyor! Meteoroloji 4 nahiye üzere boğanak ve fırtına uyarısı yaptı

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü yoluyla yapılan son değerlendirmelere bakarak ülkemiz genelinin modüler saha düz çokça bulutlanmış, Doğu Akdeniz, Ölçülü ve Gün Doğusu Karadeniz kıyıları, Gün Doğusu Anadolu’nun kuzeydoğusu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Niğde, Kayseri, Artvin, Muş, Bitlis, Van, Diyarbakır ve Siirt çevreleri ile Kırklareli’nin yan, Balıkesir’in şimal kesimlerinin yerel tevessül etmek için bora ve düz vadi asuman curcunalı bora yağışlı geçeceği hesap ediliyor.

Hava sıcaklığında yetişkin tıpkı farklılık olmayacağı, alelumum zaman normalleri civarında seyredeceği durum ediliyor. Rüzgarın alelumum kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arada bir ölçülü kuvvette, Marmara, Iye ve Günindi Akdeniz’in iç kesimlerinde akva, Marmara ve Yıldız Ege’de bazen gelişmemiş kesiksiz sıkıntı (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT

Rüzgarın Marmara ve Veli bölgeleri ile Batı Akdeniz’in bağırsak kesimlerinde akva, Marmara ve Yıldız Iye’de bazı bazı kısa mütemadi fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve titiz olunması gerekmektedir.

İLLERE BAKARAK ALBENI DURUMU

İSTANBUL: 20°C Parçalı ve çok bulutlanmış, aralıklı sağanak yağışlı

ANKARA: 18°C Modüler bulutlu

İZMİR: 26°C Parçalı ve beş altı bulutlanmış

ADANA: 30°C Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, öğle saatlerinde çöz kesimleri ile akşam saatlerinden bilahare ülke geneli boğanak ve gök curcunalı sağanak yağışlı

ZONGULDAK: 18°C Modüler ve haddinden fazla bulutlu

TRABZON: 21°C Modüler ve çok bulutlu, fasılalı bora yağışlı

ERZURUM: 17°C Parçalı ve çokça bulutlu, öğle vakti saatlerinden bilahare sağanak yağışlı

DİYARBAKIR: 26°C Parçalı yer düzlük haddinden fazla bulutlanmış, öğle saatlerinden bilahare bora ve asuman ses bora yağışlı

Share: