Kıyafetlerini muhavvil işçileri kurşun yağmuruna tutmuştu! Cinayete hastalık olan kadın çöz çamaşırı detayı ortaya bundan sonra

Cide ilçesine tutkun Çamaltı köyünde 3 bükülmüş binanın boya işlerini yapan Abdurrahman Birgün (47) ve Hamit Cesamet (33), işe buyurmak üzere binanın bodrum katında kıyafetlerini fark etmek istedi. Bu sırada eş sahibinin oğlu Serhat O. (35), işçilerin kıyafetlerini değiştirdiği odaya gelerek öğrenilemeyen sebeple işçilere pompalı tüfekle acı etti. Vücuduna 2 kurşun hamiş eden Abdurrahman Birgün ile arkadaşı Hamit Fehamet yaralandı.

1 İŞÇİ HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Yaralılar, fenomen yerine çağrılan afiyet ekiplerince Cide Büyüklük Hastanesine kaldırıldı. Burada önceki müdahalesi yapılan ve yaşanan olayda vahim yaralanan Abdurrahman Birgün, kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Olayın arkası sıra Cide İlçe Kurnaz Komutanlığı ekipleri, silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği gelecek sürülen Serhat O.’yu gözaltına aldı. Ayrıca olayın yaşandığı binada de kurnaz ekipleri, güvenlik önlemleri alarak incelemelerde bulundu.

“ÜSTÜMÜZÜ DEĞİŞİRKEN ATEŞ ETTİ”

Batman’dan çalışmak üzere geldiğini ve inşaat işçisi olduğunu belirten Hamit Heybet, “Sabahleyin benden yegâne sigara istedi. Ben bile sigarayı sarıp verdim. Bodrum katında üstümüzü değiştiriyorduk. İş elbiselerimizi giyiyorduk. Bire Bir baktım kapıda duruyor, elinde pompalı tüfek var, hangi olduğumuzu körlemeden rastgele biberli etti. Ondan sonradan ben şoka uğradım. Ne için sıktı, neden sıktı, amil nedir bunu aktarmak istiyoruz. Aramızda temas şekilde bir görüngü yaşanmadı. Sonuçta tığ çalışıyoruz, paketlemek davası için gelmişiz. Aniden gelip odaya şiddetli etmeye başladı” dedi.

“ARAMIZDA BİR TARTIŞMA OLMADI”

Aralarında her şekilde ağız dalaşı olmadığını söyleyen Devlet, “Aramızda herhangi bir şekilde tartışma olmadı. Ne söyleniyorsa bühtan atıyorlar. Hempa gelip direkt namına odada bize yara etmeye başladı. Tığ, oraya çalışmaya gittik. Arkadaşımı kaybettim, benim üstelik durumum bu şekilde, ego olayı kaput atlattım. Arkadaşımın 4 sunum çocuğu vardı, 1 tanesi yatalak çocuğunun, engelliydi” diye niteleyerek konuştu.

KADIN İÇ ÇAMAŞIRI DETAYI

İddiaya göre, Abdurrahman B. (47) ve Hamit O. (33), en son kattan bahçeye sakıt eş çöz çamaşırını karı sahibi Serhat O.’ya (35) sarkıtmak istedi. Serhat O., işçilerin çamaşırı eve getirmesine sinirlenip, tepki gösterdi. Yaşanan tartışmanın kavgaya dönüşmesi konusunda Serhat O., evden aldığı pompalı tüfekle işçilere incitici açtı. Olayla ilişkin anket devam ediyor.Share: