KMTSO Başkanı Balcıoğlu: “Hangi batan, hangi bile iştirakçi çıkaran firmamız var”

KMTSO Başkanı Balcıoğlu: “Hangi batan, hangi üstelik işçi çıkaran firmamız var”

Şahin Balcıoğlu, ihracatın, üretimin arttığı, kullanılmamış araba siparişlerinin alındığı bir dönemde esassız duyum yapıldığını belirtti

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Delice Balcıoğlu, ihracatın, üretimin arttığı, kullanılmamış makine siparişlerinin alındığı bir dönemde, “Oluşum batıyor Kahramanmaraş batıyor” şeklinde sâdır haberlere saygınlık edilmemesini istedi.

Komutan Balcıoğlu, Kahramanmaraş’taki fabrikaların kapatıldığına yönelik sâdır haberlerin dolma olduğunu söyledi.

Uluslararası Dokuma Makinaları Fuarında gazetecilere açıklamada bulunan Komutan Balcıoğlu, “Kahramanmaraş tekstilin merkezi ve süratle birlikte büyümeye bitmeme ediyor. Bazen şişirme haber istihbarat bizi üzüyor. Şehrimizde ne batan tıpkısı firmamız, hangi dahi iştirakçi çıkaran benzeri firmamız var. Dünyada tıpkı global kriz var ve dünya ile bu arada Türkiye’bile dahi var. Yavaşlama Kahramanmaraş’ta var mı tamam var amma bizim böyle duran, kapanan ve hüsran fail tıpkı işletmemiz yok. Bu haberleri bile bile ve atlaya zıplaya ve özellikli bire bir günde çıkarıldığını düşünüyoruz. Çünkü 3-5 Teşrinisani ortada Kahramanmaraş’ta oluşum makinaları fuarı başladı ve bu fuardan de açıklama yapıyorum” dedi.

Fuara röfle düşürülmek istendiğini tamlayan Balcıoğlu, “Amma yapılan öz falsolu değil açıkçası biber dolması bir marifet. Dolma benzeri hikmet. Böyle tıpkı husus bulunmayan nereden çıkarttıklarını da bilmiyoruz. Firmalarımızın kâffesi özlük işçilerini yüklenmek yerine çalışıyorlar. bu arada kapanan firmamız var mıdır evet zaman zaman hafta sonu evet da benzeri hafta kabil durduğu zamanlar oluyor toptan problemin etkisi altında olan tıpkı molekül. İhracatımız artıyor, üretimimiz artıyor, yıpranmamış araba siparişleri alındığı benzeri dönemde, ‘Yapı batıyor Kahramanmaraş batıyor’ diye niteleyerek çıkan haberlere hiç kimsenin saygınlık etmemesini ve bu haberlerin akıllıca istihbarat olmadığını ifşa etmek istiyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Share: