Komandolar Türk bayrakları ve dualarla Ordu’dan Suriye’ye uğurlandı

“Suriye Görev Gücü”nde meydan algı Kalabalık’nun Fatsa ilçesindeki komandolar, görev yerlerine akilane yola çıktı.

Suriye’ye gidecek Ordu İl Uyanık Komutanlığına bağlı Perşembe Güllabi Komando Taburu üzere gönderi töreni düzenlendi.

Fatsa ilçesindeki komando taburunda düzenlenen törende aynı meşveret eden İl Cingöz Komutanı Miralay Numan Garip, Suriye’de askeriyle, jandarmasıyla, polisiyle ve tüm düzenlilik güçleriyle barışı desteklemeye bitmeme ettiklerini söyledi.

Türk bayrağını semalarda ebediyen dalgalandırmak üzere rastgele antlaşma olduğu üzere yılmadan çalışacaklarına vurgu özne Gariban, bu mukaddes mücadeleyi kazanacaklarını tabir etti.

Türk askerinin ülkenin bekası ve mazlum insanların yaşaması üzere kesintisiz, kar kış demeden iri ayrımsız özveri ile mikro içre ve sınırlı dışında azim ve kararlılıkla çalıştığını belirten Öksüz, “Bu başarıda askerlerimizin ailelerinin başarısı birlikte oldukça büyüktür. Bundan evvel olduğu kadar artık birlikte zırh arkadaşlarımıza dualarınızı esirgemeyin. Onlar sizlerin dualarıyla gelişigüzel tür zorluğu aşacaklardır.” dedi.

Suriye’ye uğurladıkları komandoların alınlarının akıyla döneceğine inançlarının tamlık olduğunu rapor fail Sahipsiz, “Bütün kahraman askerlerimize Suriye’de başarılar diliyor, gözlerinizden öpüyorum. Güle güle gidin, güle güle elkızı. Çıktığınız yolda geride bıraktığınız aileleriniz bize emanettir. Göreviniz verimli, göreviniz ve bahtınız berrak olsun, Allah’a dirilik olun.” diye konuştu.

Konuşmanın peşi sıra Mehmetçiğin “Komando Er Marşı” okuduğu törende komandolar, kendilerini ellerinde Türk bayraklarıyla uğurlamaya gelen herif ve çocuklarıyla vedalaştı.

Duygusal anların yaşandığı törenin arkası sıra 120 komando er, dualarla yıpranmamış fariza yerlerine gezmek için otobüslerle yola çıktı.

Törene, Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran ile askerlerin aileleri katıldı.Share: