Komutan Şükrü Genç’ten Sarıyerli Balıkçılara Müzakere

Sarıyer Belediye Reisi Şükrü Zinde, balık avı yasağının sona ermesiyle ferda başlayacak av sezonu öncesi Sarıyerli balıkçıları müzakere ederek sezonun verimli ve çoğalan geçmesini diledi.

Sarıyer’de av yasağının sona ermesine bodur benzeri müddet kala hazırlıklar hızlandı. Başkan Genç bu yıl dahi Rumeli Feneri’nde balıkçıları musahabe etti. Ziyarete; İstanbul İli Deniz Ürünleri Avcıları Üreticileri Birliği Başkanı Şekip Dik, Rumeli Fener Su Ürünleri Kooperatif Başkanı Yaşar Kaba ve yönetimi ile mıntıka balıkçılarının beraberinde CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, başbuğ yardımcıları, müdürler ve sedir üyeleri katıldı. Sabah köy meydanında yapılan kahvaltıda balıkçıların sorunlarını dinleyen Canlı, arkası sıra hazırlıklarını tamamlayan balıkçı teknelerini müzakere etti. Canlı, esnafa eli nimetli ve artımlı ayrımsız balık sezonu diledi.

Balıkçılık sezonu amacıyla planlı açılışta konuşma yapan Tendürüst, şunları söyledi:

“Bizler 2009’dan bu yana sonsuz bu zümre toplantıları yapmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda haddinden fazla evire çevire raporlar bundan sonra. Birlik balıkçıların yaşadığı sorunları tespit ettik. Bu sorunların göz uğrunda tutulması çokça eke. Balıkçıların vebal keçisi olmaktan kurtarılması geçişsiz. Sarıyer’de nereden bakarsanız 10 bin güç balıktan geçiniyor. Hepimizin sorumlulukları çokça çok. Dizge üstüne düşeni yaptığı anda feyiz artacak. Ben ‘Vira Bismillah’ diyorum, ağlarınız balıkla dolsun. Pandemide çokça müşkülat yaşadığınızı biliyorum. Umarım tıpkısı henüz hakeza tıpkısı bölüm yaşamayız. Şehremaneti’nin sizin eviniz olduğunu tek unutmayın. O bap sizin kapınız.”

Kaba ve Yalınkılıç da “2022 balık sezonunun açılışı amacıyla buradayız. Başkanımıza katkılarından dolayı teşekkürname ediyoruz. Balıkçılar amacıyla artağan ekonomik ve çoğalan tıpkı sene olmasını arzu ediyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Share: