Köyceğiz’de Cumhuriyet Altını Bayramı kutlandı

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde cumhuriyetin kuruluşunun 99. yıl dönümü haftaya yayılan serbest tıpkısı programla kutlandı.

29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 26 Teşrinievvel Çarşamba günü derrace turu etkinliği ile başladı. 27 Ilk Teşrin Perşembe günü aşağı hentbolcuların eylem maçı ve Köyceğiz Umum Terbiye Merkezi Tartım-Bağlama Grubu konseri ile bitmeme etti. 28 Ekim’üstelik Köyceğiz Hükümet Konağı merasim alanındaki Atatürk büstüne çelenk bildirme töreni yapıldı. Akşam kurumlar arası voleybol turnuvası final müsabakaları gerçekleşti. 29 Ilk Teşrin’de dahi kutlamalar Köyceğiz Kaymakamı Mustafa Maslak’ın makamında tebrikleri kabulü ile başladı. Akabinde Köyceğiz Mehmet Özkaya stadında kutlamalar bitmeme etti. Köyceğiz Kaymakamı Mustafa Maslak, Garnizon Komutanı Âlem Kırcılı ve Belediye Reisi Kamil Ceylan öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. İstiklal Marşı eşliğinde Türk Bayrağı göndere çekildi. Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu. Ilçebay Mustafa Maslak’ın konuşmasından bilahare öğrenciler günün anlamı ile ilgili şiirler okudular. Güdük açıklık koşusu, taekwondo ve umum oyunları gösterisi yapıldı.

Ay-Şans koreografisinden sonradan armağan töreni ile Cumhuriyet Altını Bayramı programı sona erdi. Akşam Ezanı Cumhuriyet Altını yürüyüşü ile devam edecek kutlamalar Cumhuriyet Altını Meydanında verilecek konserlerle tamamlanacak. – MUĞLA

Share: