KPSS Lisans Umumi Kabiliyet-Genel Firez oturumu başladı

Istimara, Berceste ve Al Merkezince (ÖSYM) planlı oturumları tahrip edilen 2022- KPSS Lisans Umumi Yetenek-Genel Kültür oturumu başladı.

Adaylar, sabahleyin saatlerinden itibaren sınava girecekleri okullara geldi.

Sınav zımnında haddinden fazla ateşin olmadığını dile getiren Rojda Abik, “Takatli amade değilim. O yüzden stresli değilim. Kendimi denemek amacıyla gireceğim.” dedi.

Kızını sınava getirdiğini söyleyen Amor Güleç, “Psikolojileri çok bozuldu hep gençlerin. Bu ikinci tekrardan, sil yeniden. Yazık bu himmet eziyete. Bu çocuklara eyvah hata. İnşallah bu kere aynı madde imkânsız. Tıpkı senedir hazırlanıyorlar. Aynı seneleri yararsız oldu. Maddiyatı bıraktım, manevi olarak psikolojileri çok bozuldu.” ifadelerini kullandı.

Mütebessim, kızının Ruh Bilimsel Müşavirlik ve Rehberlik (PDR) bölümü mezunu olduğunu belirterek, kazanması halinde yeğleme yapacağını aktardı.

Çalıştığı için sınava kapsamlı tıpkısı şekilde hazırlanamadığını tabir eden Eksik Etek Demirkıran, “Üstün körü baktım. Dershaneye falan gidenler varmış. Muhtemelen bire bir puanın üstünde alırsam yaparım. Zannetmiyorum haddinden fazla faziletkâr nokta alacağımı. Bir bile ego Türk Dili ve Edebiyatı mezunuyum. Benim atanmalarım biraz elan efdal oluyor. O yüzden 70’le atanamam diyerek düşünüyorum. Güzeşte sefer 83-84’le atandık en üst.” diye konuştu.

Son tekrarlarını fail adaylar daha sonradan sınav binalarına antre yaptı.

Sabah oturumunda 10.00 bakımından kapılar kapandı. Imtihan, 10.15’te başladı.

Umumi Kabiliyet ve Umumi Firez oturumunda adaylara 120 soru yöneltilecek ve 130 dakika müddet verilecek.Share: