KTSO ihtiyaç sahibi öğrencilere yardımda bulundu

Kırklareli Ticaret ve Uran Odası (KTSO) gerekseme sahibi öğrencilere ayni yardımda bulundu.

KTSO Başkanı Soner Ilık, İl Milli Terbiye Müdürü Hüseyin Kalkan’ı makamında musahabe ederek, hazırlanan ayni arkalama kartlarını doğrulama etti.

Ilık, yaptığı konuşmada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) marifetiyle seçkin yıl ihtiyaç sahibi öğrencilere ahenktar namına yapılan yardımların bu yılda gerçekleştirildiğini söyledi.

Okuyan, araştıran, geleceğe dayalı hedefleri olan nesiller beslemek üzere gerekseme sahibi öğrencilere destek olduklarını tabir fail Ilık, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ne kadar ferah yetiştirebilirsek ülkemizin yarınları birlikte o büyüklüğünde güvende ve aydınlık olacaktır. Toplumların huzurlu, emniyetli ve bolluk süresince yaşaması ancak bu şekilde mümkündür.” diye niteleyerek konuştu.

Okul, veli ve sarıklı ortada gönülden ve güvene dayalı bir iletişimin kurulmasının çocuklara haddinden fazla muhteşem katkılar sağlayacağına inandığını dile getiren Ilık, öğrencilerin üstelik tartı alabilen, analiz yapabilen, arkadaşlarıyla ilişik ve imtina etmek temeline dayalı ilişkiler kurabilen efrat olarak kendilerini yetiştirme hedefiyle muvaffakiyetli tıpkı sene geçirmelerini talep etti.

Kalkan üstelik, eğitime yapılan yardımın geleceğe yapılan yatırım olduğunu belirtti.

Share: