Kudretli çalışmalara imza atan Kaymakam Kaykaç, Refahiye’ye veda etti

Erzincan’ın Refahiye ilçesinde tahminî 3 yıldır görev işleyen ve başarılı çalışmalara imza atan, sonuç kararnameyle İzmir Karaburun Kaymakamı olarak atanan Eyüp Kaykaç, ilçe halkının katılımıyla gerçekleşen programla veda etti.

İlçede amme çalım ve kuruluşları, vatandaşları görüşme edip akşam ezanı saatlerinde düzenlenen veda yemeğinde de duygun anlar yaşanmasına neden olan Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç, yıpranmamış durumunda göreve kaplamak amacıyla Refahiye’ye veda etti.

Düzenlenen veda programına Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Sinan Katarakt, Refahiye Belediye Reisi Takip Etmek Paçacı, DÜRÜST Parti Genel Başkanvekili Binali Sebep’ın oğlu Bülent Saika, muhtarlar ve haddinden fazla sayıda kaymakamlık halkı katıldı.

Kaymakam Eyüp Kaykaç, yayımladığı veda mesajında şu ifadelere kayran verdi:

“Sevgili Refahiyeliler. 20 Ağustos 2019 tarihinde nazik tıpkı heyecanla başladığım ve o tarihten itibaren sabık 3 yıllık süreçte herhangi bir güne ayrı hatırat sığdırdığım Refahiye Kaymakamlık görevine veda vakti geldi. Cumhurbaşkanlığımızın yayımlamış olduğu kararnameyle çıktı imdi İzmir/Karaburun Kaymakamı yerine görevime bitmeme edeceğim. Göreve geldiğim geçmiş günden itibaren devletimizin verdiği yetkiler ışığında yorulmadan, nazik tıpkı emek aşkı ve azmi ile sizlere yeryüzü bol hizmeti verebilme gayreti içerisinde oldum. Devletin şefkatli elini ve vatandaşa dokunan yüzünü hissettirebilmek üzere Refahiye’nin her bir köşesini ülfet ederek, sizlerle kucaklaşmaya çalıştım.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ayrımsız kaymakamı namına bu ülkeye bakım etme imkanını bana sunan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan özellikle oluşmak üzere, bu toprakların yetiştirdiği son Başbakanımız Binali Saika beyfendiye, saygıdeğer eşi Semiha Sebep’a ve Yıldırım ailesine şükranlarımı genişlik ediyorum. Refahiye’üstelik görev yaptığım müddet boyunca kendimi bu şehrin evladı üzere görüp anca çalıştım. Baba yurdum namına gördüğüm bu topraklara hizmetkar olabilmeyi bana baht fail rabbime şükrediyorum. Refahiye’dahi gerçekleşen her kalburüstü çalışmanın ardında Binali Sebep beyfendinin destekleri ile angajman ve beraberlik yatıyor. Bu ahenktar çalışmalarda beraber çalıştığımız Milletvekillerimiz Süleyman Karaman ve Senet Şarap, Şehremaneti Başkanımız Intikal Etmek Paçaçı’ya, diyar umumi meclisi üyelerimize, çığır ve sivil cemiyet kuruluşu yöneticilerimize, siyasi parti başkan ve yönetimlerine, kalpleri hökümet amacıyla atan cemi hemşeri topluluk başkanları ve yönetimine, alım müdürlerimize, iş adamlarımıza, kamu görevlilerimize, hayırseverlerimize, muhtarlarımıza, mesai arkadaşlarıma velhasılı beni bağrına basan tamam Hökümetli hemşerilerime teşekkürlerimi sunuyorum.

Gönül isterdi kim sizlerle ayrı ayrı vedalaşabilelim amma zamanımın kısıtlı olmasından kontekst anlayışınıza sığınıyorum. Ancak, sizlerle olan heves bağımızın ve muhabbetimizin tezahürü yerine, İzmir/Karaburun Kaymakamlığı görevim süresince siz değerli hemşehrilerimize değme devir kapımızın sonuna büyüklüğünde örtüsüz olacağının bilinmesini isterim.

Bu ihtisas ve düşüncelerle; eksiksiz Refahiyeli hemşerilerime arz-ı veda ederken, herkesten hakkını helal etmesini diliyor, bağıntı ve saygılarımı sunuyorum. Dualarınızı bekliyorum. Allaha gönül olunuz.”

Mavera yandan Refahiye Belediye Reisi Çakmak Paçacı’da Kaymakam Kaykaç ile benzeri ışık paylaşarak vedasında Abdurrahim Karakoç’un dizelerine düzlük verdi:

“Yolun degaje olsun kardeşim. Gövde ölür, çürür, cana bakın siz. Ki kiminle yürür, ona bakın siz. Bırakın dönsün dönme dolaplar. Haktan hakikatten yana bakın siz.

Hak bildiğimiz yolda yürüyeceğiz. Makamlar tıpkısı vedalar gibidir. Güle güle gidiniz” – ERZİNCAN

Share: