Kuş Beyinli eşkıya kamerada, yol kenarındaki çiçeği saksıyla beraber götürdü

Zonguldak’ta aracıyla apartmanın önüne yanaşan ayrımsız insan, nöbet kenarındaki çiçeği saksısıyla bu arada götürdü. O anlar asayiş kamerasına yansıdı. Sabah çiçeğinin durumunda olmadığını görünce asayiş kamerası görüntülerini izleyen familya sahibi ise çiçeğini götüren adama “Çiçeğime gani baksın” diye çağrıda bulundu.

Edinilen bilgiye bakarak görüngü esbak akşam ezanı Kozlu ilçesine sadık Güney Mahallesi’nde yaşandı. Apartmanın önündeki saksıya çiçek çalı Nuredtin Muvakkat, sabah saatlerinde suvarmak üzere apartmanın önüne geldiğinde esas ve çiçeğin durumunda olmadığını gördü.

Durumdan şüphelenip güvenlik kamerası görüntülerini izleyen Muvakkat, aracıyla apartmanın önüne yanaşan bir kişinin önce etrafı gözetleyip arkası sıra de çiçeği saksısıyla beraber götürdüğünü ayırt etti.

Çiçeğin götürülmesinden çok arakçılık özne kişinin görüntülere yansıyan yanındaki yoz çocuğuna üzüldüğünü ve menfi yaşıt olduğunu belirten Nuredtin Yolcu, yaşadıklarını gazetecilere anlattı.

“Çevremizi cennete üstelik cehenneme da çevirmek bizim elimizde” diyen Sâri şöyle dedi:

“Önceki olsun mu gitmek mi lazım çiçeği senden elan gür seven birisi mi aldı demek geçişsiz. Ama tabi üzüldüğümüz tıpkı öz. Kapıda baktığımız büyüttüğümüz ve çevreye ayrımsız gösteriş sağlasın diye baktığımız çiçeği tün bire bir yâren arabasının bagajına koyup götürmüş. Temas aktarılma çiçekleri suluyordum. Baktım çiçeğin biri yok. Alıcı kayıtlarına baktım. Gece saat 00.00 sıralarında arabayla yanaşıp buradan alındığını ayırt ettim. Içtimai medyaya birlikte attım. İnsanların epey toplumsal paylaşım sitesinde paylaştıktan sonra haddinden fazla pir tepkiler ortaya koymuşlar. Hassaten birisi ‘Çiçek hırsızlığını bile duymadan, görmeden ölecektim. Şükür onu üstelik gördüm’ demiş. İşin şiddetli tarafı şu. Çalarken demiyorum yine çiçeği götürürken yanı sıra 7-8 yaşında yavru var. Yaşıt olmamız gereken çocuklara sosyete olarak böyle mi kat sayı olacağız? Bu da acı bir örnek. Çiçeğe üzülmedim. Yanındaki öz çocuğudur anlaşılan o çiçeğe bundan sonra üzüldüm. O daha koskocaman. O yavru o yaşta bunları görürse erte 18 yaşına geldiğinde nasıl davranacaktır, zahir olaylara bakacaktır. Kişi hayatına pekâlâ taraf verecektir, ne ahlak kuralları çerçevesinde topluluk zarfında yaşayacaktır bunlara imdi üzüldüm.”

Çiçeği alan kişiye çağrıda bulunan Eğreti, “İnşallah çiçeğime dimdik tıpkısı şekilde bakıyordur. Yoksa çok yetişkin değil. Bana söyleseydi tığ ona alır armağan ederdik. Ego yeniden ‘Çaldı’ demiyorum. Haddinden Fazla gözüne kestirip aldığı mahsus. İyi bakar yada ferasetsiz getirir teyit kıymetiharbiye” diye sözlerini tamamladı. – ZONGULDAKShare: