Kütahya’da okullar yeni yetişek tedrisat yılına hazır

Kütahya’dahi okullar yeni terbiye talim yılına hazır

İl genelinde 566 okulda 5 bin 600’ün üzerinde derslikte öğrencileri ücretsiz öğüt kitapları ve apotr kaynaklar sıralarında bekliyor

KÜTAHYA – Okulların açılmasına gücük bire bir süre kaldığında Kütahya’da eskimemiş eğitim bilimi öğretim yılı hazırlıkları tamamlandı. İl genelinde 566 okulda 5 bin 600’ün üstünde derslikte öğrencileri ücretsiz ibret kitapları ve koruyucu kaynaklar sıralarında bekliyor.

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde 13 ilçede okullarda imal, tamir ve düzeltme çalışmaları sürerken teçhiz ast yapısı yenileme çalışmaları de bitmeme ediyor. Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, okulları görüşme ederek bitmeme fail hazırlıkları ve bakım, tamirat ve iyileştirme çalışmalarını durumunda inceledi.

“Kütahya namına yıpranmamış eğitim bilimi öğretim yılına hazırız” diyen Kütahya İl Milli Terbiye Müdürü Hasan Başyiğit, “Kütahya’birlikte 2022-2023 terbiye tedris yılının hazırlıklarını tamamladık. Kütahya adına eskimemiş eğitim bilimi öğretim yılına hazırız. Hazırlıklarımız çerçevesinde öğrencilerimize dağıtılmak için bilcümle okullarımızda bütün öğrencilerimize ders kitapları sıralarının konusunda yerleştirildi ve amade ayla getirildi. 12 Ilkgüz Pazartesi haset öğrencilerimiz okullarına gittiklerinde bütün öğrencilerimiz sıraların üstlerinden öğüt kitaplarını hazır halde bulacaklar. Bunun yanı sıra Bakanlığımız vasıtasıyla sabık sene uygulamaya başlanan havari kaynaklar kitapları üstelik var. Havari kaynaklar kitapları dahi zaman fiktif ile dağıtımını tamamlıyoruz ikinci etabın dağıtımını ise henüz bilahare yapacağız. Bu süreçte emeği sabık birlik personellerimize teşekkür ediyorum. Değişik taraftan okullarımızdaki değişik eksilerimizi tamamlıyoruz. Bilcümle bunların yanında kamu ilçelerimizde ‘Karye dirim merkeleri’nide açıyoruz. İçerisinde temel sınıfı, ilkokul sınıfı ve avlu boyu öğrenme sınıfları olan sakat karye okullarımızı yine hayata geçirerek öğrencilerimizin aileleri ile birlikte eğitimden faydalanacakları ayrımsız mekana dönüştürüyoruz. Köy dirim merkezlerimizdede sona gelindi. İnşaat, boya ve farklı eksikleri tamamlandı ” dedi.

İlkokula ilk kez başlayan öğrenciler ve anaokulu öğrencileri 5 Eylül Pazartesi günü, gayrı öğrenciler üzere ise 12 Eylül 2022 Pazartesi eğitime başlayacak.

Kütahya ülke genelinde 566 okul’da 5 bin 600 derslikte 99 bin 865 mektepli ibret başı yapacak.Share: