Kütahya’daki okullar yeni eğitim tedrisat yılına hazır

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, 2022-2023 eğitim öğretim yılı amacıyla gurur personeliyle yaz döneminde koyu tıpkı çalışma yürüttüklerini ve hep hazırlıkların tamamlandığını bildirdi.

Orgeneral Asım Gün İlkokulunu musahabe eden Başyiğit, yeni yetişek talim dönemine ait yapılan hazırlıkları inceledi.

Başyiğit, yaptığı açıklamada, hazırlıklar kapsamında okullarda ders kitaplarının sıraların üstüne yerleştirildiğini, nezaret aracılığıyla güzeşte yıl uygulamaya konulan ve okullara gönderilen yardımcı ana kitaplarının üstelik hazır halde olduğunu söyledi.

Bu sene köylerde kullanılmayan okulların “Köy Hayat Merkezleri” olarak düzenlendiğini tamlayan Başyiğit, “Yeni eğitim bilimi öğretim yılımızda Karye Hayat Merkezlerimizi dahi açıyoruz. İçinde asıl sınıfı, ilkokul ve avlu boyu öğrenme sınıfı mevcut sakat köy okullarımızı baştan hayata geçiriyoruz. Buraları, öğrencilerimizin aileleri ile eğitimden faydalanacakları bir mekana dönüştürüyoruz. Karye Hayat Merkezlerimizin hazırlıklarında bile sona gelindi.” ifadelerini kullandı.

Başyiğit, iklim genelinde 566 okulda, 5 bin 624 derslikte, 99 bin 865 öğrencinin ibret başı yapacağını sözlerine ekledi.

Share: