Libya Başbakanı Dibeybe, Türkiye ile imzalanan anlaşmalardan mutlu

Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, Türk heyetini ağırlamaktan ve mülakat esnasında imzalanan anlaşmalardan duyduğu memnuniyetini rapor etti.

Dibeybe, Twitter’den yaptığı paylaşımda, Türkiye ile Libya halkının faziletkâr menfaatlerine hizmet fail anlaşmalar imzaladıkları için bahtiyar olduklarını belirtti.

Seçimlerin yapılabilmesi için müstelzim arsıulusal desteği harekete nakil üstüne düşünüm birliği süresince olduklarını vurgulayan Dibeybe, “Halkımızın dostluğunu isteyen ve ülkemizin birliğine içtinap etmek duyanlar ömre bedel geldi, savaşı ve bölünmeyi destekleyenler değil.” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Erke ve Elbette Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Tecim Bakanı Mehmet Muş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan oluşan heyet, günübirlik resmi musahabe amacıyla güzeşte Libya’nın başkenti Trablus’a gelmişti.

Libya Reislik Konseyi Başkanı Muhammed umum-Damarlı, Başvekil Abdulhamid Dibeybe, Dışişleri Bakanı Necla Menguş ve Libya Ululuk Efdal Konseyi Başkanı Halid el-Mişri ile görüşmeler mamul ve Libya tarafı ile hidrokarbonlar ve tören düzeni alanlarındaki anlaşma muhtıraları imzalanmıştı.

Share: