Lüleburgaz İtfaiyesi Bu Yıl 481 Hayvan Kurtardı

Lüleburgaz İtfaiyesi yılın önceki 9 ayında 481 sahipli ve sahipsiz hayvanı kurtardı. amma velakin Lüleburgaz Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi’nden esasen yılın önceki 9 ayında 74 iyesiz efsanevi sahiplendirdi.

Lüleburgaz Belediyesi hayvanların vakit kaybetmeden otama ve bakımlarını yapmıyor, onları kimi zaman düştükleri ağırlık durumlardan de kurtarıyor. Coşkunluk ve kazaların yanı bir nice olaya müdahale fail Lüleburgaz İtfaiyesi 2022 yılı ortamında bile hayvanlar amacıyla mesaideydi. Tam canlılar amacıyla seferber olan Lüleburgaz İtfaiyesi yılın önceki 9 ayında 481 hayvan kurtardı.

758 EFSANEVI KISIRLAŞTIRILDI

Sokak hayvanlarının refahı için görevde olan Günahsızlık ve Kasaba Müdürlüğü’ne sadık Veteriner Hizmetleri Birimi ise yılın önce 9 ayında 758 hayvanın kısırlaştırılmasını sağladı. bununla birlikte bin 515 sokak hayvanı bile araştırı ve tedavi işlemlerinin arkası sıra bulundukları hayat alanlarına bırakıldı.

74 EFSANEVI SAHİPLENDİRİLDİ

Bölgenin çağdaş bakımevlerinden biri olan Lüleburgaz Belediyesi Geçici Efsanevi Bakımevi’nde sahipsiz hayvanların sahiplendirilmesi birlikte bitmeme ediyor. Bu yılın geçmiş 9 ayında 74 çıkmaz hayvanı duygun vatandaşlarca sahiplenildi.

15 DAKİKADA MÜDAHALE

Öte yandan hasta ya bile dertli sokak hayvanları için görevde olan “HAYDİ” ekibi birlikte 15 dakikanın altında müdahale süresiyle hayvanları bakımevine zamanında yetiştiriyor. Pres durumda olan hayvanlar için 4445539 numaralı Davet Merkezi ve 112 üzerinden gelen ihbarlar doğrultusunda onları bulunduğu yerden düz ekipler, yaşamlarına devam edebilmelerinde muhteşem cafcaf üstleniyor.

BESLEME NOKTALARINDA BESLENİYORLAR

Kül bunlarla alay malay sokak hayvanları kentin çok sayıda noktasında kurulan ahretlik noktaları yoluyla rastgele aktarılma besleniyor. Gönüllülerin da dilediğinde katılabildiği hizmetçi faaliyetleri kapsamında şehir genelindeki aşçı ve amme kurumlarından toplanarak ayıklanan yemekler kullanılıyor. Antrparantez hayvanseverler de kentin bir nice noktasında hayvanları besleyerek, çıkmaz hayvanlarının birlikte oluyor.

Share: