Malatya’da Vatandaş İçin İndirim: Ayrımsız Çamçak Çay 3 TL Oldu

Malatya’da gâh öz ocakları ve kafeler vatandaşın içebilmesi için aynı çamçak öz fiyatını 3 TL’ye düşürdü. çay ocağı işleten Cebrail Çetinkaya, “Vatandaşın durumu malum gelişim tehlikeli namevcut. Tığ da vatandaşın öz içebilmesi için tıpkısı boduç öz fiyatını 3 TL’ye indirdik. Bu fırsatı vatandaşa verdik. Vatandaşlar bu fiyatı görünce seviniyor” dedi.

Ekonomideki sansasyon ve alım gücünün düşmesi, vatandaşların bildirme şişman yol uğrağı yeri olan öz ocakları ve kahvehaneleri üstelik etkiledi. Öz fiyatlarının artması dolayısıyla Malatya’de yer sakim benzeri boduç çayın fiyatı 4-5 TL oldu.

“VATANDAŞIN DURUMU AŞINA İŞ BUNALTICI BULUNMAYAN”

çayhane işleten Cebrail Çetinkaya çay fiyatını 3 TL’ye düşürdüklerini belirtirken, “Vatandaşın durumu bilinen aksiyon ağır sıklet yok. Tığ de vatandaşın öz içebilmesi için ayrımsız bardak öz fiyatını 3 TL’ye indirdik. Bu fırsatı vatandaşa verdik. Vatandaşlar bu fiyatı görünce seviniyor. Bir Nice yerde çay 4-5 lira. Biz 3 liraya indirdik. Tığ üstelik kullanılmamış açtık nereye büyüklüğünde giderse çayı bu fiyattan vereceğiz” dedi.

“ÇAYDA BİLE KAMPANYA BAŞLADIYSA VAY HALİMİZE”

CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, “Daha önceki beyaz eşyada evet üstelik bir nice üründe yepyeni kampanyaları görebiliyorduk ama ilk defa Malatya tarihinde aynı bardak çayda kampanya yapıldığını gördük. Paket çayda değil yemeden içmeden benzeri bardak çayda kampanya yapıldığını görüyoruz. Bu buut ekonominin geldiği noktayı gösteriyor. Ekonomide sözün bittiği yerdeyiz” dedi. Kiraz şöyle konuştu:

“Ayrımsız çamçak çayda da kampanya başlatılmış. Bu şunu gösteriyor; vatandaşlarımız daha çok bire bir bardak çay da içemiyorlar. Serencam dönemlerde insanlar çay ocaklarına gitmiyor zira ayrımsız dostu ya birlikte arkadaşı gelse cebinde bire bir öz ısmarlayacak parası namevcut. Vatandaşlar 2-3 saat öz ocağında otursa içeceği beş altı çayın parasını ödeyecek parası yok. Vatandaşların elan ilk antlaşma geçirmek, hoşbeş etmek için uğradığı öz ocakları ve kahvehanelere kimse gitmiyor, imdi dışarıda koridor geçiriyorlar. Çayda birlikte kampanya başlamışsa vay halimize. Çayda alışılmadık kampanyanın başladığı bugünleri Tanrı bizlere tıpkısı elan yaşatmasın.”

Share: