Manisa Büyükşehir Belediyespor bakir sezon hazırlıklarını sürdürüyor

ING Basket Süper Ligi’nin (BSL) kullanılmamış ekibi Manisa Büyükşehir Belediyespor, sezon öncesi 5 hazırlık maçı oynayarak Frutti Extra Cup’a katılacak.

Kulüpten yapılan açıklamaya bakarak, loda hazırlıklarını sürdüren yeşil-beyazlıların tedbir maçı takvimi belli oldu.

Buna göre Manisa Büyükşehir Belediyespor, 3 ve 17 Eylül’de Aliağa Petkimspor’la, 8 ve 16 Eylül’de Merkezefendi Denizli Basket’le, 10 Eylül’de ise Pınar Karşıyaka ile tedarik maçı yapacak.

Yeşil beyazlılar, hazırlık maçlarının ardından Bursa’birlikte 8 takımın katılımıyla düzenlenecek Frutti Extra Cup’a katılacak. Manisa Büyükşehir Belediyespor, 21 Eylül’de turnuvanın önce maçında Frutti Extra Bursaspor ile karşılaşacak.

Açıklamada görüşlerine kayran sunulan kulüp basketbol bölüm sorumlusu Bora Çaylan, ferah bir hazırlık devresi geçirdiklerini belirterek, “Lige yeryüzü iyi şekilde vira etmek için elimizden mevrut umum mücadeleyi ortaya koyacağız. Güzeşte sezon seyircimizle bütünleşip bir tane kalpgâh olarak kazandığımız şampiyonluğun peşi sıra imdi olmamız gereken yerde, Süper Lig’deyiz. Burada dahi aynı coşkumuzla taraftarlarımızı, Manisalıları gururlandırmaya davam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Share: