Mardin’de tenhalık: Gaddar insan, eşini çocuklarının gözü uğrunda defalarca bıçaklayıp, boğazını keserek katletti

16 Ilkgüz günü Dargeçit ilçesinde meydana mevrut olayda Tehlikesiz Öner (34), eşi Pakistan Öner (32) ve 2 çocuğunu alarak, kardeşinin kullandığı sepetli motosikletle kırsal Karabayır Mahallesi’ne alışmak için yola çıktı. Emniyetli Öner, yolda, daha bilinmeyen benzeri nedenle eşi Pakistan Öner’i defaatle bıçaklayıp, boğazını kesti. İhbar konusunda olay hesabına esenlik ve açıkgöz ekipleri gönderme edildi. Esenlik ekibi Pakistan Öner’in yaşamını yitirdiğini belirledi. Gözaltına alınan Sakıncasız Öner, işlemlerinin arkası sıra irsal edildiği adliyede, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

2 YOL SIĞINMA EVİNE GİTMİŞ

Pakistan Öner’in şikayeti konusunda değişik tarihlerde eşi Sakıncasız Öner amacıyla 5 el ‘eşine yaklaşmama ve evden tenkil’ kararı verildiği belirtildi. Öner’in, eşinden şiddet görmeye bitmeme edince 2 kez eş sığınma evine yerleştiği, peşi sıra birlikte annesinin evine geldiği belirtildi. Pakistan Öner’in, en son tekrar eş büyüklerinin araya girmesiyle eşi ile barıştığı anlatım edildi.

KADINLAR PROTESTO YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLEDİ

Pakistan Öner amacıyla, Dargeçit ilçesinde taziye evi kuruldu. Taziye evi uğrunda bire bir araya gelen kadınlar, yol yaparak cinayeti ihtarname etti. Pakistan Öner’in defnedildiği Seyit Hasan Mezarlığı’na gelen kadınlar, ellerinde Öner’in fotoğrafını taşıyarak, “Karı, Hayat, Özgürlük”, “Kadına vurulan ağyar kırılsın”, “Kadına koruyucu ağyar kırılsın” ve “Katile idam” sloganları atarak, mezarın başında ağıtlar yaktı.

“BIR TANE İSTEĞİMİZ TÜRE”

Mezarlıkta açıklama fail Pakistan Öner’in kız kardeşi Gülistan Akiba, “Doğruluk yerini bulsun, bambaşka hiçbir madde istemiyoruz. Bizim bir tane isteğimiz bu. Ablam çekti başkaları çekmesin. Aşırı derecede ablama işkence etti. Elinden geldiği seçkin kötülüğü yapmaya çalıştı. Gelişigüzel defasında onu yıldırma etti. Temas defasında onu dövdü. Ablam arada bir yaşadıklarının yarısını dahi bize anlatamıyordu. Sürekli hüküm görüyordu. Kaç defa boşanmaya çalıştı. İkna ederek boşanmayı tahrip ediyordu. Sonradan ablam da o çocukları üzere, iyice çocukları için hep onun dediğini yapıyordu, on paralık sesini çıkartmadı. Daim tehdit ediyordu. ‘Dışarı çıkmayacaksın, bunu yapmayacaksın, bunu çekmeyeceksin, pencereyi açmayacaksın’. Kıskançlık vardı, yani bütün hakeza yapıyordu. Yegâne isteğimiz doğruluk. Türe, onun idamı. Başka tek husus istemiyoruz. İdam olsun, onu idam cezası etsinler. Tıpkısı Pakistan öldü, ikinci Pakistan olmasın. Aynı Pakistan yeter bize, ikinci Pakistan çıkmasın” dedi.

“BOĞAZI KESİLMİŞ, BÜTÜN VÜCUDU DELİK DEŞİK”

Pakistan Öner’in erkek kardeşi Ahmet Çıpa da “Daimi mapus istiyoruz, yani bunun hapisten kesinlikle hiçbir şekilde çıkmaması gerekiyor. Böyle bire bir caninin insanlar ortada bulunması iri benzeri riziko teşkil ediyor. Bu kök insanlara yaşıt olacak, başka bu soy durumda olan kadınlara ahali uzatacak, daha caydırıcı cezalar istiyoruz. Zaman bize oldu erte evet sana evet ona ya onun kardeşine evet onun çocuğuna olacak. 5’ten fazla tenkil kararı bırakılmış ve bu gine dahi yetmedi, iki kere eş korunma evine gitti. Köyden kardeşini çağırıyor motosikletle. Üç tekerlekli motosikletle kardeşi geliyor ve bunlar bu arada gidiyor. Yolda, tarif edilecek aynı format değil, yani galiba motosiklet kullanırken o esnada doğrusu bıçaklama reşit. Otopsi raporunda 44 bıçak darbesi diyorlar. Bundan bahsettiklerinde insan bunu elbette kaldıracak bilmiyorum. Boğazı maktu, bütün vücudu bildiğin mapushane deşik edilmiş” ifadelerini kullandı.Share: