Marmaris Uluslararası Hars ve Danışma Festival Kaldığı Yerden Devam Edecek

Marmaris Ekin ve Tekellüm Festivali’nin Haziran ayında çıkan cuşiş dolayısıyla fesih edilen iki konseri, 10 ve 24 Eylül 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Marmaris Firez ve Sanat Derneği (MAKSAD) eliyle Marmaris Belediyesi hisse senedi birliğiyle planlı Marmaris Uluslararası Ekin ve Konferans Festivali’nde yangın nedeniyle iki ertelenme yaşanmıştı. ‘Küllerinden doğmak’ temasıyla 10 Haziran’bile başlayan 1. Marmaris Ekin ve Danışma Festivali kapsamında gerçekleşmesi planlanan 2 dinleti, 21 Haziran’dahi çıkan ve 4 gün süren orman yangını dolayısıyla istikbal aynı tarihe ertelenmişti. Marmaris Firez Hanek Derneği yaptığı açıklamada, ertelenen konserlerden İlyas Mirzayev ile Muğla Türküleri Senfonisi’nin 10 Eylül Cumartesi günü, Boğaziçi Toyluk Korosu’nun ise 24 Eylül Cumartesi günü Amfi Tiyatro’birlikte yapılacağını duyurdu.

KONSERLER AMFİ AÇIK HAVA TİYATROSU’NDA

Yerel türkülere yıpranmamış bire bir zaman getiren Azeri kompozitör ve piyanist İlyas Mirzayev ile Muğla Türküleri Senfonisi, Lider Naci Özgüç yönetiminde MAKSAD Curcuna Orkestrası vasıtasıyla seslendirilecek. Konser 10 Eylül Cumartesi haset saat 21.00’birlikte Amfi Tiyatro’dahi gerçekleştirilecek. Edindiği sayısız sükse, yürüttüğü ve saha aldığı uç, yenilikçi projelerle Türkiye’de koro kültürünün yaygınlaşmasında öncü kabul edilen Boğaziçi Deneyimsizlik Korosu üstelik Lider Masis Aram Gökbek yönetiminde 24 Ilkgüz Cumartesi günü Amfi Tiyatro’de izleyenlere keyif meşgul saatler yaşatacak. Haziran ayında alınan biletler bu konserlerde de geçerli olacak. Biletler, Biletix ve satış noktalarından birlikte realizasyon edilebilecek.

Share: