Martir hoca Necmettin Yılmaz görev yaptığı okulda anıldı

Şehit sarıklı Necmettin Yılmayan görev yaptığı okulda anıldı

ŞANLIURFA Görev yaptığı Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden, memleketi Gümüşhane’ye dönerken Tunceli’da PKK’lı teröristlerce kaçırıldıktan sonradan katledilen dershane öğretmeni Necmettin Yılmaz, görev yaptığı okulda gerçekleştirilen etkinliklerle anıldı.

Siverek Güllabi Komutanı Mustafa Bahir ve yanı sıra kim askerler, 24 Kasım Öğretmenler Günü zımnında Şehit Necmettin Yılmayan okulunu görüşme ederek, mektepli ve öğretmenlere çeşitli hediyeler verdi. Okulda görev özne tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlayan askerler, öğretmenlere gül, öğrencilere de türlü hediyeler verdi. Peşi Sıra ise Siverek’i İl Etme Derneği ve Fırat Gezginler Kulübü üyeleri 2017 yılında PKK yıldırı örgütü aracılığıyla şehit edilen, şehit hoca Necmettin Yılmayan’ın isminin verildiği okulu müzakere ederek, burada fariza yapan öğretmenlere karanfiller dağıttı, öğretmenler gününü kutladı.

Sivil-Der Başkanı Ayhan Rençper,” Bizin amacıyla bu okulun haddinden fazla mazmun ve önemi var. Martir olan Necmettin Yılmaz hocamızın adının verildiği okuldur bu ve bizde, bu özel günde burada fariza fail öğretmenlerimizi yaşamak istedik. Buradan bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü de kutuluyorum” dedi

Ziyaretlerde askerler, topluluk ve pakt üyeleri Necmit Yılmaz’ı üstelik anarak, dua etti.

Share: