Martir ve gazi çocuklarına yaylada duruluk dinlence

– Şehit ve gazi çocuklarına yaylada küşayiş dinlence

Kahramanmaraş’ta oyunlar oynayıp yaylanın saf havasını solunum eden çocuklara sucuk atlatmak izaz edildi

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ta martir ve gazi çocukları için Başkonuş Yaylası’nda özel etkinlik düzenlendi.

Kahramanmaraş’taki gazi ve şehit aileleri, Alpedo Kervan Lezzet Grubu ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Şubesi tarafından planlı programda tıpkısı araya geldi. Başkonuş Yaylası’nda bu sene ikincisi düzenlenen etkinlikte birlik ve beraberlik mesajı verildi, kollar gönüllerince eğlendi.

Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, yaylanın yemyeşil coğrafyasında şehit ve gazi çocukları ile özel namına ilgilendi onlarla oyunlar oynadı. Vali Ateşli, “Bilinen biliyorsunuz okullarımız aleniyet tatilde. Bu tatili vesile kasten adamakıllı tıpkı izlence düzenlenmiş. Bizler ailelerimizin mutluluğuna iştirak etmek için buradayız. Ben programda emeği geçenlerini kutluyorum” dedi.

Alpedo Kervan Zevk Grubu Umumi Heyet Başkanı Sami Kervancıoğlu ise, “Burada martir ve gazilerimizin yakınlarıyla benzeri ve bütün olduk. Güzelce bire bir haset gelişigüzel geçirdik. Ben rastgele devir bu kardeşlerimin yanındayım. Onların Sami dedesi olduğum üzere mutluyum. Allah devletimize milletimize, askerimize zeval vermesin. Bizim birliğimizi dirliğimizi kimse bozamaz metin ayaktayız. Farklı taraftan Başkomutan Erdoğan ve Serhan Bey, Başkonuş Yaylasını turizm cenneti haline dönüştürmüşler. Onlara bu emeklerinden periferi teşekkürname ediyorum” ifadelerine düz verdi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Martir, Dul ve Yetimleri Derneği Kahramanmaraş Yazıhane Başkanı Mehmet Büyük Küpeli ise, “Sami başkanımıza emeklerinden kontekst haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Eksiksiz martir ve gazi ailelerimizle burada pir tıpkısı program düzenledik” dedi.

Etkinlik böylelikle çocuklara sucuk aldatmak ikramı yapıldı.

Share: