Medical Point Gaziantep Hastanesi’nin bölgesel eğitimi sürüyor

Medical Point Gaziantep Hastanesi bölgede gerçekleştirdiği eğitimlerle öne çıkıyor.

Hastaneden yapılan açıklamaya bakarak, Türkiye’birlikte ve acun ülkelerinde gidiş geliş kazaları, afet ve acil olaylar dolayısıyla her yıl yüzlerce gönül hayatını kaybediyor.

Acun Esenlik Örgütü’nün çalışmalarına bakarak toptan düzeyde ölümlerin yüzdelik 90’ı yaralanmalardan meydana geliyor. Bu bağlamda, 10 Ilkgüz Acun İlk Müzaheret Haset cihetiyle Ivedi Tababet Uzmanı Prof. Dr. Polat Durukan, birleştirme sanayide saha alan bire bir çikolata firmasının yöneticilerine ve çalışanlarına sıhhi imdat eğitimi gerçekleştirdi.

Açıklamada görüşlerine saha verilen Prof. Dr. Çelik Durukan, “Ülkemizde kıyamet ve acil durumlarda meydana gelen birey ve mal kaybının azaltılması, temas aileden sunu bir iki bir kişinin sıhhi imdat eğitimi alması ve belki birlikte yeryüzü önemlisi ilk yardım bilinçlendirme kültürünün toplumda oluşturulması ile mümkün olabilecektir.

Biz bile bugün ilk yardım üstüne lüzumlu çalışanlar gerekse üstelik toplumda bu bilinci kurmak ve farkındalık ihdas etmek için bu kılgısal etkinliği gerçekleştirdik. Çalışanların kafasındaki soru işaretlerini giderdik. Firmanın çalışanları eğitimimize güç sargı gösterdi herkese teşekkür ederiz. Bu asıl eğitimlerin devamının geleceğini da terennüm etmek isterim.” ifadelerini kullandı.

Share: