Mekan Kafe Aşçı engellileri ağırladı

Van’da Mekan Cafe Restoran, ‘3 Mabeyin Acun Engelliler Günü’ zımnında mânialı bireyleri ağırladı.

Kurulduğu günden itibaren ön halkına birinci sınıf hizmet sunan Mekan Kafe Aşçı, ‘3 Çatlak Dünya Engelliler Günü’ çerçevesinde Özel Van Umum Ele Özel Eğitim ve Iyileştirme Merkezinde mütezayit sakat bireyleri ağırladı. Toplumsal takı projesi çerçevesinde böyle benzeri etkinliğin düzenlendiğini anlatım fail İşletme Müdürü Cihan Akbal, “Hususi gereksinimli bu çocukların gönlümüzdeki yeri çokça değişik. Yeter ki gönüller, yürekler sakat olmasın. Sunu nazik bariyer sevgisizliktir. Engelleri bütün alay malay aşabiliriz. Yemeden Içmeden bugün değil sürekli kardeşlerimizin yanındayız. Ego bu duygularla davetimizi kırmayıp, kafemizi şenlendiren tamam engellilere teşekkür ediyorum” dedi.

3 Aralık Acun Engelliler Haset sebebi ile düzenlenen programların sosyal bilincin artmasına yardım sağlayacağına inandıklarını aktaran Iyileştirme Müdürü Ilişkin Taş ise “Bu sebeple bugün burada bizleri ağırlayan Mekan Kafe işletmecilerine ve çalışanlarına teşekkürname ediyor, bu duyarlılıklarından dolayı şükranlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Engelli bireylerin sosyal dirim ve yevmiye yaşamda karşılaştıkları engelleri yürümek üzere daim benzeri ceht içerisinde olduklarının altını çizen Taş, “Bizlere sakıt da kendimizden kaynaklanan seçkin çeşit engeli ayırt yazar bu engeli ortadan vira etmek için zaruri sosyal hareketi başlatmamızdır. Biz rehabilitasyon merkezlerinin amacı, toplumumuzda aktif engelli bireylerin bedensel, can, bilişsel, içtimai, kültürel, pedagojik gelişimlerini destekleyerek yaşam kalitelerini arttırmak ve sosyal hayatın rastgele alanında bağımsızlaştırmaktır. Unutmayalım kim hepimiz birer sakat adayıyız” diye niteleyerek konuştu. – VAN

Share: