Meşgul bastırdı! Bandırma-Bursa Otoyolu kilitlendi

Hava Bilgisi yoluyla yapılan zerrin kodlu uyarıda zaman Bursa’da sağlam gök gürültülü sağanak beklendiği belirtilerek, “Gürpedek hâkim, seylap, saika, yerli meşgul yağışı, gelişmemiş devamlı sıkıntı ve ulaşımda aksamalar kabil olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalıdır” denildi.

DOLU NEDENİYLE TRAFİK EĞLENME NOKTASINA GELDİ

Uyarının ardından zaman kentte hareketli olan yağış, hayatı felç etti. Bandırma-Bursa Karayolu’nda vesile sürücüleri tahakküm anlar yaşadı. Pattadak bastıran baran ve dolu yağışı trafik akışını aksi etkilerken, araçlar yolda ilerlemekte tartı çekti. Vatandaşların müşteri ile görüntülediği o anlarda yerlerin komple yağışı cihetiyle beyazladığı görüldü.

TERMİNALİN ÇATISI ÇÖKTÜ

Aniden bastıran sağanak yağışın sere dönüştüğü şehirde, art arda gök gürlemesi ve şimşekler çaktı. Güç yağış cihetiyle Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde yolcular yumruk anlar yaşadı. Saika düşmesi sonucu Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin çatısı çöktü. Olayda gelişigüzel kimse yaralanmazken, 3 çevirgeç çöken çatının altında kaldı.

15 DAKİKADA 27 KİLO YAĞIŞ DÜŞTÜ

Hava Bilgisi yetkililerinden alınan bilgilere göre, bölgeye 15 dakikada 27 kilogram yağış düştü. Şehirde bire bir haddinden fazla noktada ağaçlar sıkıntı cihetiyle yıkıldı. Osmangazi ilçesi İstanbul yolu üzerindeki mahalleler sağanaktan etkilendi. Hat Nilüfer ve Osmangazi ilçelerinde üstelik caddeler göle döndü. Site merkezinde vahim trafik oluştu. Gök curcunalı bora yağışın bire bir saat süresince canlı olduğu belirtildi.

DENİZ VE KIYI BİRLEŞTİ

Şiddetli yağıştan yeryüzü çok etkilenen yerlerden biri olan Mudanya’da bahir ve yan birleşti. Sokaklar deniz seviyesinin yükselmesiyle alay malay suyla doldu. Bölgeden gelen görüntüler durumun vahametini gözler önüne seriyor.

İşte bölgeden görüntüler:Share: