Meteoroloji uyardı: Sağlam yağış 4 devir deli dolu olacak

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü aracılığıyla yapılan son değerlendirmelere bakarak; Yıldız, bağırsak ve şarki kesimlerinin modüler yer yer haddinden fazla bulutlu, Karadeniz, İç Anadolu’nun maşrık akarsu, Doğu Akdeniz’in doğusu, Maşrık Anadolu’nun kuzey ve batısı, Sakarya ve Düzce çevreleri ile orta ve doğu Toroslar mevkiinin yerli başlamak üzere bora ve gök curcunalı sağanak yağışlı, değişik yerlerin birkaç bulutlu ve ayan geçeceği tutum ediliyor. Yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Çarşamba Amasya ve Çorum dışında Ölçülü ve Karadeniz kesim geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde evcil adına kuvvetli olması bekleniyor.

YEREL KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Sağanak ve gök gürültülü bora yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusu, Amasya’nın kuzeyi ve Samsun çevrelerinde, Amasya ve Çorum dışında Orta ve Karadeniz nahiye geneli ile Sivas, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde evcil yerine sağlam olması beklendiğinden yaşanabilecek suratsız şartlara alın (patadak dominant, evcil su baskını, sebep, yağış çabucak kuvvetli rüzgar, trafikte aksamalar vb.) dikkatli ve müdebbir olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Maşrık Anadolu’nun güneydoğusu ( Van, Hakkari, Şırnak, Bingöl, Bitlis, Muş çevreleri ve Erzurum’un güney kesimleri) ile Siirt çevrelerinde güney yönlerden akva (50- 70 km/sa) ve saha saha bodur süreli sıkıntı (70-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara alın (Dikme ve fidan devrilmesi, yapı uçması, ulaşımda aksamalar vb) titiz ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Az bulutlu, doğusunun saha yer modüler bulutlanmış, Çarşamba Sakarya çevrelerinin domestik kalkışmak için bora yağışlı geçeceği tutum ediliyor.

EDİRNE 10°C, 23°C

Az bulutlu

İSTANBUL 15°C, 23°C

Parçalı ve az bulutlanmış

KIRKLARELİ 10°C, 22°C

Az bulutlanmış

KOCAELİ 13°C, 24°C

Parçalı ve az bulutlanmış

EGE

Az bulutlanmış ve belirgin geçeceği aritmetik ediliyor.

AFYONKARAHİSAR 8°C, 23°C

Az bulutlu

DENİZLİ 16°C, 28°C

Az bulutlu

İZMİR 17°C, 28°C

Az bulutlu ve kilitsiz küreksiz

MANİSA 15°C, 29°C

Az bulutlanmış ve zahir

AKDENİZ

Çarşamba Hatay, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş ile ılımlı ve şark Toroslar mevkiinin yerli doğmak amacıyla sağanak ve asuman curcunalı boğanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 22°C, 32°C

Çarşamba evcil oluşmak için boğanak ve gök curcunalı boğanak yağışlı

ANTALYA 23°C, 31°C

Az bulutlu ve engelsiz, bağırsak kesimleri modüler bulutlanmış

HATAY 21°C, 28°C

Çarşamba yerli gelmek üzere sağanak ve gök patırtılı bora yağışlı

ISPARTA 12°C, 26°C

Parçalı ve birkaç bulutlanmış

İÇ ANADOLU

Az bulutlanmış ve belirtik, derece derece parçalı bulutlu, Çankırı ve Sivas çevreleri ile Çarşamba Karaman dışında bölgenin doğusunun domestik koyulmak üzere boğanak ve gök ses bora yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 10°C, 24°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonraları yıldız ve gün doğusu çevreleri yerel koyulmak üzere sağanak ve gök ses boğanak yağışlı

ÇANKIRI 12°C, 22°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonra domestik görünmek üzere boğanak ve gök patırtılı sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR 10°C, 21°C

Az bulutlanmış ve yalınlık, yavaş yavaş parçalı bulutlu

KONYA 15°C, 24°C

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonradan cenup çevreleri yerli olmak için boğanak ve asuman curcunalı bora yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı vadi yer çok bulutlanmış, nahiye genelinin evcil başlamak için espaslı sağanak ve vadi meydan asuman patırtılı bora yağışlı geçeceği anlayış ediliyor. Yağışların bu akşam ezanı saatlerinde Sinop’un doğusunda yerel kendisine akva olması bekleniyor.

BOLU 8°C, 18°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonra yerli olmak amacıyla bora ve gök curcunalı boğanak yağışlı

DÜZCE 13°C, 21°C

Çarşamba domestik kalkmak için sağanak ve asuman gürültülü sağanak yağışlı

KASTAMONU 9°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, domestik kalkmak için sağanak ve asuman gürültülü sağanak yağışlı

SİNOP 18°C, 20°C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, yerli tevessül etmek için boğanak ve asuman patırtılı bora yağışlı geçeceği anlayış ediliyor. Yağışın bu akşam ezanı saatlerinde doğusunda düzlük yer sağlam olması bekleniyor.

ORTA ve MAŞRIK KARADENİZ

Parçalı kayran kayran haddinden fazla bulutlanmış, havza genelinin yerel görünmek amacıyla espaslı bora ve düz düz asuman patırtılı bora yağışlı geçeceği durum ediliyor.

AMASYA 16°C, 22°C

Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, yerel olmak için bora ve gök curcunalı boğanak yağışlı

ARTVİN 19°C, 25°C

Çarşamba yerel olarak kuvvetli koyulmak için fasılalı boğanak ve gök gürültülü bora yağışlı

SAMSUN 18°C, 20°C

Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonra domestik yerine sağlam atılmak üzere aralıklı sağanak ve asuman patırtılı sağanak yağışlı

TRABZON 20°C, 22°C

Çarşamba yerli namına sağlam doğmak amacıyla espaslı sağanak ve asuman patırtılı boğanak yağışlı

MAŞRIK ANADOLU

Parçalı düz meydan haddinden fazla bulutlu, kuzeyi ile gitgide batısının evcil atılmak amacıyla bora ve asuman patırtılı bora yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor. Çarşamba öğle vakti saatlerinden sonraları Erzincan ve Tunceli çevrelerinde domestik olarak akva olması bekleniyor. Çarşamba güneydoğusunda güney yönlerden kuvvetli (50- 70 km/sa) ve arada bir gelişmemiş kesiksiz sıkıntı (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği hesap ediliyor.

ERZURUM 10°C, 21°C

Parçalı ve kayran vadi çok bulutlanmış, gün ortası saatlerinden bilahare yerli tevessül etmek üzere boğanak ve asuman gürültülü bora yağışlı

KARS 8°C, 25°C

Parçalı ve düzlük saha çok bulutlu

MALATYA 15°C, 28°C

Parçalı bulutlu

VAN 10°C, 26°C

Parçalı ve bir iki bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çarşamba gün ortası saatlerinden sonradan Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin domestik oluşmak amacıyla boğanak ve gök ses boğanak yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor. Çarşamba Siirt çevrelerinde güney yönlerden akva (50- 70 km/sa) ve bazı bazı güdük mütemadi sıkıntı (70 ila 80 km/saat) şeklinde eseceği oranlama ediliyor.

DİYARBAKIR 17°C, 34°C

Az bulutlanmış ve sarih anbean modüler bulutlanmış

GAZİANTEP 19°C, 30°C

Çarşamba öğle saatlerinden sonraları domestik kalkışmak için bora ve asuman patırtılı sağanak yağışlı

SİİRT 23°C, 34°C

Az bulutlanmış ve sarih gittikçe parçalı bulutlu

ŞANLIURFA 24°C, 33°C

Az bulutlanmış ve belirtik anbean modüler bulutlu

Share: