MHP heyeti Giresun’da “Adım Adım 2023” toplantısı düzenledi

Giresun’bile MHP milletvekillerinin oluşturduğu astronomi vasıtasıyla, “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Ilam ve Aydınlatma” toplantısı yapıldı.

MHP Ankara Mebus Erkan Haberal, Giresun Belediyesi Birim Sütlaş Sahnesi’nde organize edilen toplantıda yaptığı konuşmada, dünyada tamam ülkelerde enflasyonun yükselişte olduğunu söyledi.

Tüm dünyada iktisadi kriz yaşandığını tamlayan Haberal, şöyle devam etti:

” Türkiye, etrafında bu kadar problemle uğraşırken kaç sene dükkanlarımız mecbur kaldı, birçok yıl işletmelerimiz sadık kaldı, istihsal kusursuz olmadı, buna karşın Allah’a şükür dimdik ayaktayız, kimseye da eksikli değiliz. Ki yaptı? Cumhur İttifakı yaptı. İşte bunun üzere biz 2023 yılında Sayın Cumhurbaşkanımız ile bu arada ‘adayımız galiba, kararımız kemiksiz’ diye izah yaptık, Sayın Genel Başkanımız yaptı, ‘Cumhur Reisi adayımız anlaşılan’ dedi, bitti, kararımız kesin.”

Haberal, salondakilere hitaben “2023 Haziran seçimlerinde Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrar Cumhurbaşkanı seçip Halk İttifakı’nı Meclist’en adetçe genellikle dubara görevini sizden istiyoruz.” ifadelerini kullanarak, “Ulus İttifakı HDP ile teşrikimesai yapıyor, PKK ile teşrikimesai yapıyor, NATO’dan arkalama istiyor, Yunanistan’a göz kırpıyor, Ermenileri kucaklıyor, onların karşısında dahi sizinle bu arada yürüyen, sizlerden destek düzlük bire bir Halk İttifakı var, buna bindi istiyoruz. İnşallah o desteği vereceksiniz, hiçbir şüphemiz yok.” dedi.

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ise İzmir Büyükşehir Belediye Reisi Bronz Soyer’in, İzmir’in kurtuluşunun 100. yıl dönümü kutlamalarındaki sözlerine tepki göstererek, şunları söyledi:

“Akıbet zamanlarda CHP’nin şehremaneti başkanları şöyle aynı yakınlık edindi; şehremaneti başkanları genellikle kürsülere çıktığı antlaşma yaptıkları hizmeti anlatırlar, hangi büyüklüğünde kaldırım, ne kadar bostan, hangi kadar kasaba düzenlemesi, ne kadar iş yaptıklarını anlatırlar amma akıbet zamanlarda bu şehremaneti başkanları kendilerini müverrih zannediyorlar. Kendilerini politik idol zannediyorlar, kendilerini felsefi liderler zannediyorlar, şehremaneti başkanlıkları dışında seçme şeyi konuşuyorlar.”

“Bir biricik bu arkadaşların uray amacıyla ne yaptıklarını bilmiyoruz” diyen Erbaş, “Onun üzere bu arkadaşlardan bütün eksantrik dersler alıyoruz. Angın tıpkısı alay var, ‘kibrit çöpü büyüklüğünde mum saçamayanların kendisini olimpiyat meşalesi zannetmesi.’ İzmir Belediye Reisi de herhalde kendisini olimpiyat meşalesi zannediyor.” diye konuştu.

Toplantıya, MHP MYK üyeleri Volkan Dudu ve Musa Siftinlik ile MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal ve partililer katıldı.Share: