MHP heyeti, Şebinkarahisar’da “Adım Adım 2023” toplantısı düzenledi

Giresun’un Şebinkarahisar ilçesinde, “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Ifham ve Tenvirat” toplantısı tevhit edildi.

MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal, Belediye Firez ve İş Merkezi Konferans Salonu’nda planlı toplantıda, Topluluk İttifakı adına yaptıklarını anlattı.

Halk İttifakı’nın bugüne kadar “yapamaz” denilen rastgele şeyi yaptığını tamlayan Haberal, “Topluluk İttifakı’nın ne yaptığını biliyorsunuz. Topluluk İttifakı Türk bayrağını en yükseğe çıkartıyor. Azerbaycan’da, Afganistan’da, Pakistan’da, Irak’ta, Suriye’de, Katar’da, Kıbrıs’ta, Şark Akdeniz’in hepsinde, Bosna’da, Sırbistan’da ve Almanya’da Türk bayrağını bildirme yükseğe çıkartıyor.” diyerek konuştu.

Haberal, Halk İttifakı yerine seçmenlerinin verdiği desteğe ziyadesiyle müstahak olmaya çalıştıklarını aktararak, şunları kaydetti:

“Tığ bu inançla gâh şeyleri yaptığımıza inanıyoruz. Yaptık mı? Yaptık. Sizin sayenizde yaptık. Karabağ ansız alındı mı? Makbuz, her yerde söylüyoruz. Mavi Vatan dedik mi? Dedik. 12 adalara bayrağımızı diktik mi? Diktik. Açamazsınız dedikleri Maraş’ı Kıbrıs’ta açtık mı? Açtık. Giremezsiniz dedikleri Suriye’ye girdik mi? Girdik. Aynı şekilde ‘Yapamazsınız, orada Barzani var, Amerika var.’ dedikleri Kuzey Irak’a girdik mi? Girdik. ‘Libya’da ne işiniz var?’ dedikleri Libya’ya gittik. Onun sebebiyle yaptığımız anlaşmayla aynı kıta sahanlığı anlaşması yaptık. Onun sayesinde gemilerimizle yer yağı arıyoruz. Yapamazsınız dedikleri her şeyi yaptık.”

Halk İttifakı’nda DOĞRU Fırka ve MHP beyninde bire bir dava olmadığını vurgulayan Haberal, “Dört yılı geçen süredir Halk İttifakı’nda DÜRÜST Parti ve MHP beyninde sunu ufak tıpkı güçlük duydunuz mu? Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Umumi Başkanımızın arasında yeryüzü ufak aynı takı duydunuz mu? Bilcümle ‘yürü’ dedik, hançer kabil saplandık hep hainlerin yüreğine. Ama Topluluk İttifakı yaptı bunu, sizin sayenizde yaptı.” diyerek konuştu.

Toplantıya, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, MYK üyeleri Bağımsız Bayraktar, Volkan Dudu ve Musa Aşağılık ile Şebinkarahisar Belediye Reisi Ömer Şentürk, MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, DOĞRU Öğür Şebinkarahisar İlçe Başkanı Nejat Okuyar, MHP Şebinkarahisar İlçe Başkanı Meram Bölük, mahalle ve köy muhtarları ile partililer katıldı.

Share: