MHP heyeti, Yağlıdere’de “Adım Adım 2023” toplantısı düzenledi

Giresun’un Yağlıdere ilçesinde, “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Tefhim ve Tenvirat” toplantısı tevhit edildi.

MHP Ankara Saylav Erkan Haberal, tıpkı restoranda planlı toplantıda, Topluluk İttifakı’nın neler yaptığını herkesin bildiğini söyledi.

Halk İttifakı’nın dünyaya düz okuduğunu tamlayan Haberal, “Sektör sırta vermiş, Türk milletinin gücünü arkasına almış, Azerbaycan’da var, Ermenistan’da var, Afganistan’da var, Pakistan’da var, Irak’ta var, Suriye’dahi var, Kıbrıs’ta var, Libya’da var. Bütün Akdeniz’üstelik var, Iye adalarında var, Yunanistan’da karşısında bilcümle bu arada horoz gibi var. Bulgaristan’da var, Ukrayna’da hakim bunaltıcı, Karadeniz Allah’a şükür bizim kontrolümüz altında.” dedi.

Haberal, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın Şanghay İşbirliği Teşkilatı’nın üyesi olan ülkelerin cesamet başkanları ile çektirdiği fotoğrafa meni ederek, şunları kaydetti:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın fotoğrafını gördünüz mü bilmiyorum, görmeyenlerimiz vardır. Türk milletinin ayrımsız ferdi kendisine o kadar gururluydum ki tıpkısı tarafta Aliyev, karşısında Putin, onun birlikte Belarus’un Lukaşenko, onun yanı sıra apayrı tek daha büyüklük başkanı güçlenmiş, dünyayı yönetiyor. İşte Halk İttifakı bu, Halk İttifakı sizden aldığı güçle, sizden aldığı destekle bunu sağlıyor, bunu yapıyor. Onun amacıyla sayın Umumi Başkanımız çokça kesin tıpkısı şekilde tabir etti, ‘adayım muhtemelen, kararımız net.’ Cumhur Reisi adayımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır ama şartımız vardır, Mecliste de bugünkü çoğunluktan çok kendisine YANLIŞSIZ Öğür ve MHP’nin düzen edilmesi, Halk İttifakı’nın elan aktif bir şekilde Mecliste sizinle beraber bir tane kalpgâh olmasıdır, yegâne gövde olmasıdır. Onun üzere desteklerinizi bekliyoruz.”

Toplantıya, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, MYK üyeleri Müstakil Bayraktar, Volkan Hanım ve Musa Epey ile Yağlıdere Şehremini Yaşar İbaş, Üçtepe Belde Şehremini Hacı Gasım Akil, MHP Giresun İl Başkanı Ertuğrul Gazi Konal, AK Tümen Yağlıdere İlçe Başkanı Ömer Alay, mahalle ve köy muhtarları katıldı.

Share: