“Millî Mardin Fotosafari” yarışması başladı

Mardin’üstelik bu sene beşincisi planlı “Millî Mardin Fotosafari ” yarışması başladı.

Valilik ve Mardin Büyükşehir Belediyesi hisse senedi birliğiyle gerçekleştirilen “Masal şehir Mardin” konulu konkur kapsamında Türkiye’nin değişik bölgelerinden haddinden fazla sayıda profesyonel ve amatör fotoğrafçı 4 çağ boyunca kentin tarihi, kültürü ve turizm potansiyelini foto karelerine yansıtacak.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Içtimai Hizmetler Kat Başkanlığında yarışmanın ilk gününde tahminî 250 resimci kayıt yaptırdı.

Büyükşehir Belediyesi Umumi Sekreteri Erek Süzen, masal kent Mardin’da foto sanatçılarını ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Mardin’in bütün detaylarıyla dünyaya tanıtmayı amaçladıklarını aktaran Süzen, şöyle konuştu:

“Seçkin geçen yıl daha bile büyüyerek programlarımıza bitmeme ediyoruz. Bir sürü hikayeyi barındıran, aynı haddinden fazla medeniyete eş sahipliği yapmış topraklarda yaşıyoruz. Bunun kıymetini bilmemiz geçişsiz. Geleceğe üstelik izler bırakmamız geçişsiz. Yaptığımız yarışmanın ana amaçlarından biri birlikte bu.”

Fotoğrafçı Yusuf Kılınç üstelik Mardin’in fotoğraflarını yutmak amacıyla Samsun’dan geldiklerini, daha önce dahi Türkiye’nin bir nice yerinin fotoğraflarını çektiklerini aktardı.

Kılınç, kentin her yerini fotoğraflamayı istediğini kaydetti.

İstanbul’dan mevrut Merve Korkulu ise haddinden fazla görmeyi istediği Mardin’e ilk kez geldiğini belirterek, masal şehrini fotoğraflamak için haddinden fazla ateşli olduğunu dile getirdi.

Yarışmada dereceye girenlere ihsan verilecek.

Share: