Mualla Dirayetli Başarır’dan Nazır Soylu’ya: “Türkiye’nin Geleceği, Güvenliği, Huzuru İçin İstifa Etmelisin”

CHP Sazak Milletvekili Mürtefi Ateş Parçası Başarır, Sırp Mafya lideri  Vukotiç’in sınır dışı edildiği tez edilmesine rağmen İstanbul’da öldürülmesine ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi. Başarır, ” Türkiye’nin geleceği, güvenliği, huzuru üzere çekilme etmelisin. Illet dünyadaki mafya, suçlular bu ülkede yakalanıyor? Zira senin kılık albümüne bakıyorlar. Bu ülkenin böyle bir içişleri bakanı var biz de bu ülkede olmalıyız, diyorlar. Sen böyle resimler verirsen, bu mafyalar; Sırp mafya, Afgan mafya, IŞİD’li caniler bu ülkeye gelip emanet hakkını kendinde görür” dedi.

CHP Mersin Saylav Şanlı Usta Başarır, Türkiye aracılığıyla sınır ötesi edilen ve Interpol vasıtasıyla kırmızı bültenle aranan Jovica Vukotiç’in İstanbul’da öldürülmesi ile ilişik İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya aksülamel gösterdi Başarır, konuyla ilgili zaman yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ, GÜVENLİĞİ, HUZURU İÇİN İSTİFA ETMELİSİN”

“Soylu’nun sınır dışı ettiğini kanıt ettiği, aynı mafya liderinin İstanbul’da çatışmada öldürüldüğünü öğrendik. Bire Bir özdek Afgan ayrımsız mafya liderinin Almanya sınır dışı ettikten sonraları Beşiktaş’ta yaşadığını söylemiştik. Demin beyan etmek isterim, iki askerimizi taptaze yakan IŞİD’li iki militan Antep’te ve İstanbul’da görülmüştü. Süleyman Soylu’nun görevi bu mu? Benzeri icra vekili, ülkesinin asayişinden, güvenliğinden sorumludur. Amma İçişleri Bakanlığı dışında seçme işi özne ayrımsız bakan var. Ben gözlemek istiyorum; Sayın Bakan senin Türkiye’deki güvenlikten aynı haberin var mı? Sınırlarımız ne büyüklüğünde sakıncasız, ne işi var bu insanların ülkemizde? sınır dışı ettikten sonraları takip ettin mi? Geldiğimiz dideban bu, sen imdi tıpkısı güvenlik sorunusun. Güvenliği sağlayamıyorsun ve sağlayacağına cebin on paralık umudumuz yok. Türkiye’nin geleceği, güvenliği, huzuru amacıyla çekilme etmelisin. Yakışmıyorsun bu ülkeye. Sebep dünyadaki mafya, suçlular bu ülkede yakalanıyor? Çünkü senin kılık albümüne bakıyorlar. Bu ülkenin hakeza bire bir içişleri bakanı var tığ de bu ülkede olmalıyız diyorlar. Sen hakeza resimler verirsen, bu mafyalar; Sırp mafya, Afgan mafya, IŞİD’li caniler bu ülkeye gelip hayat hakkını kendinde görür.”Share: