Muaythaide Malezya’da şampiyon olan Sudenur, İtalya’bile kick boksta bile birincilik istiyor

Malezya’birlikte düzenlenen Gençler Acun Muaythai Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Sudenur Basancı, İtalya’bile yapılacak Gençler Dünya Kick Yumruk Oyunu Şampiyonası’nda da birinci kalkışmak istiyor.

Kick yumruk oyunu ve muaythai dalında katıldığı yarışmalarda koskocaman başarılara imza atan Sudenur, sonuç kendisine 9-20 Ağustos tarihlerinde 60 devlet ve 64 takımın yarıştığı Gençler Dünya Muaythai Şampiyonası’nda 57 kiloda rakiplerini geride bırakarak kürsüde önceki tam yer aldı.

Yeni başarılara olan inancı kamu olan milli sporcu, 30 Ilkgüz-9 Ekim tarihlerinde İtalya’bile yapılacak Gençler Acun Kick Boks Şampiyonası’nda bile birincilik hedefliyor.

“Çok cazibedar ve mutluyum”

Sudenur Basancı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hedeflerine ulaşabilmek üzere çokça çalıştığını söyledi.

Çokça gür tıpkısı dönem geçirdiğini ve günde 2 idman yaptığını anlatan Sudenur, “Bu başarıyı elde etmeyi haddinden fazla istedim, azmettim ve böylelikle hedefimize haddinden fazla şükür ulaştık. Müsabakalar çokça yoğundu. Vietnam, Tayland, ESIR, İran ve Kanada’dan rakiplerim vardı. Onların hepsini yenerek şampiyon olduk, altın madalyamızı aldık. Birincilik kürsüsünde İstiklal Marşı’mızı okuttuk, bayrağımızı göndere çektik. Bu anlatılmaz bir ihtisas, bu nedenle haddinden fazla fosforlu ve mutluyum.” diyerek konuştu.

Sudenur, bir nice insanın heyecanına kuma olduğunu ve milli gururu gelişigüzel yaşadıklarını aktararak, “Bundan ahir hedefim İtalya’birlikte acun şampiyonası var. Türkiye’deki seçmeleri kazanarak ona de katılmayı doğruluk ettim. İnşallah orada da bayrağımızı genişlik yükseğe koymak, İstiklal Marşı’mızı yeniden okutmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

En büyük destekçilerinden birinin İl Milli Yetişek Müdürü Züleyha Aldoğan olduğunu belirten Sudenur, zer madalyayı kazanır kazanmaz sevincini kendisiyle paylaştığını kaydetti.

“Muaythai milli takımımız dünyaya adını duyurdu”

Milli takım antrenörü Cemal Kocabaş üstelik Sudenur’la alım duyduğunu dile getirerek, “Sudenur ile bu yola 7 sene ilk çıktık. 7 yıldır derakap tezce tek müsabakasını kaybetmedi. Arsıulusal platformlarda onun dünya ve Avrupa şampiyonu olacağına dayalı ışığı görmüştüm. Hiç yanılmadık, bu birlikte benim üzere ayrı bire bir çekicilik. Bu sporda ileri seviyede olan ülkelerin sporcularını yenip şampiyon olduk. Muaythai milli takımımız dünyaya adını duyurdu. Mutluyuz, milletimize armağan olsun.” şeklinde konuştu.



Share: