Muğla Valisi Orhan Gödeş TEKNOFEST’te basamak elde fail gençlerle buluştu

Muğla Valisi Orhan Semiz TEKNOFEST’te basamak elde eden Muğlalı gençlerle tıpkı araya gelerek şampiyona coşkularına kuma oldu.

Muğla Valiliği Vali Özer Türk Derinti Salonu’nda gençlerle buluşan Gödeş gelecek çekim ve projeleri üzerine arkadaşça etti.

Muğlalı gençlerin başarılarıyla hava duyduğunu belirten Besili, “Muğla’mız için, ülkemiz amacıyla, yabanlık üzere proje geliştirerek hal peyda etmek için yaptığınız çalışmalara destek olmaya bitmeme edeceğiz.” dedi.

Devletin rastgele ahit etkin ve üreten gençlerin beraberinde ve destekçisi olduğunu belirten Besili, gençlere imkan tanınması ve destek sağlanmasında yardım sunan Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan başta koyulmak üzere tüm bakanlara teşekkür etti.

Muğla’nın mevki ve âdemiyet için çalışan, üreten, başarıyı yakalayan gençleri ve öğretmenleriyle bire bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tavlı, emeği geçenlere teşekkür etti.

Valilik binası uğrunda ajanda fotoğrafı çekilmesinin arkası sıra danışman öğretmenlere onurluk, öğrencilere türlü hediyeler verenTavlı, proje kapsamında geliştirilen araçları inceledi.

Şişman, gençlerin ısrarı konusunda araçlara imza attı.

Kavaklıdere Vabeste Göçen Anadolu Lisesi koordinesinde kurulan Kavaklıdere Roket Takımı Teknofest Liseler Arası Roket Yarışması’nda Türkiye şampiyonu olmuştu. Böke öğrenciler, 3 Eylül’üstelik bökelik kupasını ve 70 bin Türk lirası birincilik ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden almıştı. Kavaklıdere Roket Takımı Arz İyi Lokma Tatlısı Ödülünün bile sahibi kendisine Teknofest Karadeniz’i iki kupa ile tamamlamayı başardı.

Muğla Bilgi ve Laf Merkezi öğrencileri TEKNOFEST 2022 TÜBİTAK 2204-C Liseler Arası Kutup Araştırı Projeleri Yarışması’nda “Kutup Araştırma Üsleri İçin Yenilenebilir Aynı Erke Sistemi Tasarımı” ünlü projeleriyle başarılarını aldıkları üçüncülük kupasıyla taçlandırdı.

Tıpkı sair üçüncülük ödülü ise Marmaris Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi Martılar Uygulayım Bilimi Takımından geldi. İnsanlık Yararına Uygulayım Bilimi Yarışması’nda geliştirdikleri “Orman Yangınlarını Tespiti ve Bireşimli Zeka ile Erken Uyarma Sistemi Projesi” ile dikkatleri üzerine calip Marmaris Martılar Takımı Türkiye üçüncülüğü elde etti

Share: