Muğla yerli haberleri | Menteşe Belediyesi Yaz Kursları, Planlı Etkinlikle Sona Erdi

Reze Belediyesi Yaz Kursları, Ulu Fuat Değişik Spor Kompleksi’nde düzenlenen etkinlikle sona erdi. Etkinlikte kurslara katılan çocukların dans ve karate gösterileri nazik ilişki gördü.

Reze Belediye Reisi Bahattin Sim, yaz kursları yıl sonu etkinliğinde yaptığı konuşmada, sporun çocukların gelişimine katkısından bahsederek çocukları tebrik etti.  Komutan Gümüş, şunları söyledi:

“Canan ayrıntılar, zer veliler aldatıcı geldiniz. Geçtiğimiz hafta Konakaltı Kültür Merkezi’nde farklı branşlara katılan çocuklarımızın etkinliğindeydik. Bugün birlikte artık sporun ağırlıklı olduğu kurslarımızı tamamlıyoruz. 7- 15 yaş arası 1000 kursiyerimiz; karate, dans, futbol, alan topu, kort tenisi, yavru platesi, cimnastik, voleybol, basket ve satranç kurslarımıza kayıt yaptırmış. Yaz kurslarımızdan toplamda ise 2 bin 650 çocuk faydalanmış durumda. Bu tahammülfersa bire bir benzer.  Kurslar sebebiyle torunlar, yeteneklerini keşfediyor, sosyalleşiyorlar. Yaz kursları sebebiyle çocukların fiziksel ve mental anlamda gelişimlerine yardım sağlanıyor. Eğitimlerinin yanında elan dosdoğru duygusal oluyorlar. Bizim da amacımız Reze’da her çocuğun spor yapması, sporla çöz içe yaşamlarını sürdürmeleri ve kırıcı alışkanlıklardan uzak durmaları. Değme şeyden önemlisi bahtiyar olmaları. Çünkü onların mutluluğu seçkin şeye derece. Kurslarımızı başarıyla bütünler cümle çocuklarımızı tebrik kartı ediyorum. Esas babalara de bizlere güvenip çocuklarını güç ettikleri amacıyla teşekkür ediyorum. Yiğitlik hatırlamak çok şanlı. Zira tığ sizleri birlikte belediyemizin benzeri ferdi olarak görüyoruz. Hocalarımıza da katkılarından dolayı teşekkürname ediyorum. Haftaya okullar açılıyor. Eskimemiş eğitim bilimi – tedrisat yılının şimdiden aldatıcı olmasını diliyor, parçalanmamış çocuklarımıza terbiye hayatlarında başarılar diliyorum.”

Etkinlikte, kurslara katılan füru, dans ve karate gösterileri ile hünerlerini sergilediler.

Etkinlik sonunda ise kurslara iştirak sağlayan çocuklara, sertifikaları, Komutan Gümüş ve kurs eğitmenleri tarafından verildi.

Share: