Muğlalı Emre birinciliği ile gurur yaşattı

İzmir’ dahi planlı ve iki bine mail çiftteker sporcusunun katıldığı Uluslararası İzmir Granfondo Derrace misil yarışında Muğla Karya GSK Derrace Takımından Nurettin Emre Oruç birinciliği elde etti.

İzmir Cumhuriyet Meydanı’ndan startı sunulan 63 km yarışta finişte rakiplerini geride bırakmayı başaran Muğla Karya GSK Sporcusu ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi Nurettin Emre Oruç, Muğla’ya nazik çekicilik yaşattı. Aynı yarışta Muğla’nın yeniden göz umutlarından Ankara bile planlı yarışışta 3.lüğü alan esasen Karya GSK dan Ömer Taha Yalçın ise şişman bir kazaya karışarak sevenlerini korkuttu. Omuzunda ve kolunda kırıklar olan Taha Yalçın’ın tedavisine Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tababet Fakültesi Araştırma Hastanesi’nde devam ediliyor.

2 almanak çalışmalarının meyvesini vermeye başladığını söyleyen Muğla Karya GSK Başkanı İlker Ahi, “Velespit Muğla’bile umumi anlamda günce hayatta ve reakraktif etkinliklerde çokça kullanılan ancak spor anlamında yarışma sporcu yetiştirme anlamında akıbet paye gerideydi. Gücük sürede alelhusus Muğla Valimiz Orhan Tavlı’nın destekleri ile koca işler yapmaya başladık. Bu yarışta bir numara olup bizleri gururlandıran Nurettin Emre Oruç tıpkı zamanda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi 2. Derslik öğrencisi. Rektörümüz Prof. Dr. Hüseyin Çiçek ve Spor Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof.Dr. Özcan Hatırlı bu konuda bizlere her antlaşma oylumlu destek verip yanımızda oluyor. Tığ açıkçası bu yarışta bu sonucu bekliyorduk. Hem Ömer’in hem dahi Nurettin Emre’nin devir göreceğini planlıyorduk. Fakat yarışta iki balaban kaza oldu. Ömer büyük ayrımsız talihsizlik yaşayarak bu kazalardan birinin süresince kaldı. Dokuz Eylül Tıp Fakültesi’nde ki ilk müdahalesinin ardından Muğla Milletvekilimiz Yelda Erol Gökcan’ın girişimleri ile Ömer’i tedavisini ilimizde sürdürebilmesi üzere Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesine getirdik. Ameliyatları devam ediyor” dedi.

Muğla’ya hakeza şanlı aynı madalya ile döndükleri üzere çok mutlu olduğunu belirten Cömert, “Sporcumuz Nurettin Emre Oruc’u kutluyorum. Bu başarıyı bizlere inanan bindi olan Özellikle Valimiz gelmek amacıyla Muğla Taze İş İnsanları Derneği’ne ve başka umum destekçilerimize bergüzar ediyoruz dedi. – MUĞLA

Share: