MÜSİAD Genel Başkanı Asmalı, Kahramanmaraş’ta konuştu

Özgür Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Umumi Başkanı Mahmut Asmalı, “Ülkemiz haddinden fazla iri bire bir gizil taşıyor. Inatçı propagandalara aldırmadan, alacak çalışmalarına kulak asmadan biz, ülkemizin kalkınması ve gelişmesi amacıyla 7/24 sonsuz çalışıyoruz.” dedi.

Bazı temaslarda gezmek amacıyla Kahramanmaraş’a mevrut Asmalı, MÜSİAD Kahramanmaraş Şubesi tarafından bir pastanede planlı kardeşçe toplantısına katıldı.

Asmalı, burada yaptığı konuşmada, Kahramanmaraş’a herhangi bir gelişinde buranın artık geliştiğini ve hesaplı anlamda büyüdüğünü gördüğünü, bu durumun bir Türk vatandaşı olarak kendisini gururlandırdığını belirtti.

Kenti ziyaretine, 15 idarehane başkanı ve umumi heyet üyelerinin üstelik eşlik ettiğini nâkil Asmalı, “MÜSİAD üyelerimizi dinledik âdeta şurası dahi görüyoruz ki başkaları konu üretirken, siyasal çekişmelere cihaz olurken biz MÜSİAD üyeleri kamu 32 yıldır bu ülkenin gelişmesine, kalkınmasına, daha gür, halkımızın elan müreffeh aynı hayat seviyesine erbap olması için neler yapabiliriz noktasındayız.” diye niteleyerek konuştu.

Asmalı, 2022 yılını ‘Anadolu envestisman hareketi’ zar ettiklerini tabir ederek şunları kaydetti:

“Kısaca 40 şehrimizde 50 farklı noktada 35 bilyon teklik ayrımsız yatırımla ki inşallah yıl sonuna büyüklüğünde 40 milyara çıkma. Kısaca 25 bin insanımızın istihdam göreceği esasen ekleme yatırımlarla bunun 40 bine çıkarılması öngörülüyor. Dolayıyla üyelerimizin böyle yatırımlarına tanık olduk. Zaman dahi o yatırımların ayrımsız kısmını ülfet ettik. Tezyifkâr ülkemizin potansiyeli alelhusus pandemi sonrası oluşan yeni ekonomik düzende mail bölgeleri andıran ülkelere çokça elan nazik bir ihracat seferberliği başlatacağımız bu yatırımları dercetmek hepimizi çokça mutlu etti. Ülkemiz haddinden fazla şişman benzeri gizil taşıyor. Damarlı propagandalara aldırmadan algı çalışmalarına kulak asmadan biz ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için 7/24 sonsuz çalışıyoruz. Bu konuda hükümet yetkililerine raporlamızı iletiyoruz, bakanlarımızla bire bir araya geliyoruz.”

Türkiye’nin haddinden fazla henüz iyi yerlere gelebilmesi amacıyla 13 bini fazla üyeyle mütemadi çalıştıklarını anlatan Asmalı, MÜSİAD’ın elverişsiz içi ve ev dışı bütün 165 ofis ve ilişki noktasıyla dünyanın her tarafında, haddinden fazla hayatiyetli aynı yapılanması olan, haddinden fazla büyük bir karı olduğunu vurguladı.

Asmalı, erkeğiyle, kadınıyla, genciyle, yaşlısıyla kontak ve muadele içerisinde ülkenin kalkınması ve gelişmesi amacıyla bütün üyelerin çalıştığını rapor ederek 2-5 Teşrinisani tarihlerinde MÜSİAD EXPO Fuarı yapacaklarını dile getirdi.

Asmalı, fuara Sudi Arabistan, Rusya, Azerbaycan, Cezayir, İran ve Endonezya’nın birlikte aralarında bulunduğu 50 ülkeden birçok haddinden fazla yavaş hava heyetlerinin geleceğini söyledi.

Fuarda kuracakları gelişim bağlantılarıyla Türkiye’nin 500 bilyon dolarlık ihracat hedefine aynı tuğla bile kendilerinin koymayı hedeflediklerini tamlayan Asmalı, “Balaban ayrımsız hazırlığın içerisindeyiz. Bunun yanı sıra ülkeye gelen, yatırım eden yabancılara MÜSİAD arsıulusal envestisman koordinasyon merkezi kuruyoruz. Bunun beraberinde MÜSİAD üyelerimiz ortada ticaretimizi motivasyon edecek, ticaretimizi arttıracak, birbirimizi çokça daha iyi tanıyacak MÜSİAD tecim ofisi yapılanmamızı beş altı kamer içerisinde hayata geçireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın peşi sıra Asmalı’ya, günün anısına yöreye saf çeşitli hediyeler ikram edildi, MÜSİAD’a ortaklık sağlayıcı kullanılmamış üyelere rozetleri takıldı.

Programa, MÜSİAD Kahramanmaraş Büro Başkanı Başkomutan Salih Çiçek ile 15 ilin büro başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.Share: