Muş’ta çocuklarını terör örgütünden çevirmek isteyen sülale sayısı 38’e yükseldi

Muş’ta çocuklarının yıldırı örgütü PKK marifetiyle dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu sara partinin yer başkanlığı uğrunda gösteri özne 37 aileye, benzeri eş elan katıldı.

Çocuklarına mülakat ümidiyle Diyarbakır annelerinin başlattığı eyleme destek veren Muşlu aileler, seçme hafta çarşamba günü yaptıkları eylemi devam ettirdi.

Oğlu, bu sene Fransa’da kandırılarak dağa götürülen Selahattin Bingöl da ailelere bindi vererek eyleme katıldı.

HDP memleket binası uğrunda tıpkısı araya gelen aileler, “El düşmanı tümen”, “Evlatlarımızı vereceksiniz”, “Ha HDP ha PKK”, “Türk-Kürt kardeştir, HDP kalleştir”, “Halkı dolandıran parti”, “Anneler direniyor”, “Daha Çok kâfi yakamızdan düşün” ve “Yeter daha çok evlatlarımızı bırakın” mukayyet pankartlar açtı.

Çocuklarının fotoğraflarını ellerinden düşürmeyen asıl ve babalar, HDP’ye tepki gösterdi, çocuklarına konfirmasyon olmaları üzere çağrıda bulundu.

Cet Mehmet Anlaklı Budak, gazetecilere, terör örgütü PKK marifetiyle kandırılarak dağa götürülen oğlu Yusuf Budak’a birleşmek üzere eyleme katıldığını söyledi.

Oğlunun 21 Ilkgüz 2014’üstelik kaçırıldığını, o günden bu yana yolunu gözlediğini anlatan Budak, şöyle konuştu:

“Oğluma çağrıda bulunuyorum, nerede olursan ol evine ve memleketine gel. O dinsizlere uşaklık etme. Sizi alet adına kullanılıyorlar. Aynı dakika önce evinize dönün, yanınızdaki arkadaşlarınızı birlikte getirin. O yol makul bire bir kat değil. Yolumuz memleketimiz, vatanımız, bayrağımız ve şerefimizdir. Annenle yolunu gözlüyoruz. Seni merak ediyoruz. Sabahları ‘acaba Yusuf geldi mi ya de ayrımsız yıldırıcı işsiz hale getirildiğinde acep oğlum mu?’ diyorum. Oğlum kâfi artık dayanamıyorum. Benzeri an önceki evine gel.”

Annelerden Gülbahar Teker ise dağda tıpkı yaşama bile kalmayıncaya kadar eyleme devam edeceğini belirterek, “Kargış olsun PKK ve HDP’ye. Çocuklarımız mağaralarda ölmesin. PKK ve HDP’yi istemiyoruz. Bize çocuklarımızı versinler. Korkmuyorum, devletimiz arkamızda. Cenabıhak devletimize ve polislerimize arıza vermesin.” dedi.

Geçen hafta İran’birlikte güvenlik güçlerine teyit olan 20 yaşındaki oğluna kavuşmanın mutluluğunu kıpırdak ve ailelerin eylemine bindi veren Şemsettin Bingöl dahi “8 kamer ilk Fransa’dahi yıldırı örgütüne katılan oğlum, geçen hafta İran’birlikte teyit oldu. Devletimize ve polisimize teşekkür ediyorum. Herkesin çocuğu gelsin ve onlar bile sevinsinler. Benim çocuğum geldi, mutluyum.” ifadelerini kullandı.Share: