Muş’ta genç erkek nöbeti markajcı ailelerin sayısı 38’e yükseldi

Muş’ta çocuklarının yıldırı örgütü PKK marifetiyle kandırılarak dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul markajcı uşak nöbetindeki annelerin sayısı 72’nci haftada 38’e yükseldi.

HDP uğrunda evlatlarına kavuşacakları haset umutla muntazır anneler, eylemlerine bitmeme ediyor. Tümen binası önüne gelerek HDP ve PKK’dan çocuklarını isteyen anneler, HDP ve PKK’yı lanetledi. Evlatlarına anlayışsız dönmeleri üzere çağrıda bulunan anneler, “Yavrumu verin bana”, “Anneler direniyor”, “Bundan Sonra yeter, bırakın evlatlarımızı” ve “Daha Çok yeter, yakamızdan fikir” yazılı dövizler açtı. Evlatlarına doğrulama olmaları çağrısında bulunan 37 aileye, tıpkısı eş daha katıldı. Gelişigüzel güzeşte çağ sayıları artarak korkulu kazanan ailelerin azimli bekleyişleri sürüyor.

Bir sülale elan evladına kavuştu

8 ay ilk oğlu Fransa’dan kandırılarak dağa götürülen baba Şemsettin Bingöl, zaman eyleme kullanılmamış katılan benzeri aileyle evlat nöbetine bindi verdi. İkna çalışmaları sonucu aynı hafta evvel evladına munsap ata Şemsettin Bingöl, dağdaki teröristlere teslim olmaları çağrısında bulundu.

“Muş polisine ve devletimize teşekkürname ederim”

8 ay geçmiş kandırılarak dağa götürülen oğlu Suat Bingöl’ün ikna çalışmaları neticesinde devlete tasdik olduğunu ve bugün de 38 aileye bindi için eyleme katıldığını anlatım eden Şemsettin Bingöl, “Bugün buraya 38 aileye arkalamak için geldim. Oğlumu Fransa’dahi kandırıp dağa götürmüşler. Oğlum, 8 ay ilk örgüte katma ve bir haftadır teyit oldu. Muş polisine ve devletimize teşekkür ederim. Elkızı konfirmasyon olun. Annelerinize efsus, anneleriniz haddinden fazla zahmet çekiyor. Köle çokça çile çektim. Aileleriniz zahmet çekmesin daha çok” dedi.

“8 yıldır oğlumun hasretini çekiyorum”

Oğlu Yusuf Budak için eyleme devam ettiğini anlatım eden ağababa Mehmet Zeki Budak de, “Oğlumu, HDP kandırıp dağa götürdü. 8 yıldır oğlumun hasretini çekiyorum. Buradan oğluma çağrıda bulunuyorum. Oğlum Yusuf, her nerede olursan ol gel memleketine, evine, o dinsizlere, kansızlara hizmetkârlık etme. Onların kâffesi Amerika piyonudur, Amerika amacıyla çalışıyorlar. Sizi aygıt adına kullanıyorlar. Size yazık. Tıpkısı dakika önceki evinize dönün. Yanınızdaki arkadaşları da getirin. Zira o yol nöbet değil. Ana yolumuz memleketimizdir, vatanımızdır, bayrağımızdır, zat şerefimizdir. Ben bile, annen da senin yolunu bekliyoruz. İkimiz dahi hastayız. Seni gelişigüzel devir zül ediyoruz. Sabah kalkıyorum diyorum acaba Yusuf geldi mi? Televizyonda birinin ölüm haberini aldığım ant diyorum acep oğlum mudur? Oğlum kâfi daha çok dayanamıyorum. Benzeri zaman geçmiş evine gel” ifadelerini kullandı.

“Çocuklarımız in içerisinde ölmesin”

HDP önünde 2 yıla yakındır gösteri yaptığını anlatan ana Gülbahar Teker ise ” Diyarbakır’birlikte üstelik eyleme katıldım. Tıpkısı emanet dağda kalsa üstelik gine eyleme devam edeceğim. Oğlum doğrulama olsa de yine eylem katılacağım. Ah olsun PKK’ya, HDP’ye. Çocuklarımızı bıraksınlar. Çocuklarımız in içerisinde ölmesin. HDP ve PKK’yı istemiyoruz. Kâfi. HDP, PKK bizden ne istiyor? Kerem bizim arkamızda. Cenabıhak, devletimize, polisimize arızalanma vermesin” diye konuştu. – MUŞShare: