Mustafa Sarıgül kendisini eleştirenlere cevap verdi

Mustafa Sarıgül kendisini eleştirenlere yanıt verdi

“Yerel malı yurdun malı dizge TOGG’u kullanmalı”

MALATYA – Türkiye’nin önce yerel elektrikli arabası olan TOGG’un açılışına katıldığı için kendisini eleştirenlere Malatya’dan karşılık veren Türkiye Değiş Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Yerel malı yurdun malı hep TOGG’u kullanmalı” dedi.

Ayrımsız sekans görüşme ve partisinin yeni il binasının açılışı üzere Malatya’ya gelen TDP Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, el binasında matbuat mensuplarının sorularını yanıtladı.

Türkiye Değişim Partisi kendisine eleştirilerin yanı sıra çözüm önerilerini üstelik bu arada sunduklarını belirten Sarıgül, “Adamakıllı olana domuzuna, doğruya akıllıcasına diyoruz. Yanlışlığın ve haksızlığında karşısında durmaya bitmeme ediyoruz. Bunun için bazen görgülü cühela var, siyaseti onlar gibi yapmamızı istiyor. TOGG’un açılışına katıldım diye bu aydın cühela bizi eleştirdiler. Oraya ben devletim adına gittim, devletimin yapmış olduğu yatırımı bakmak için gittim. TOGG yerlidir, fabrikası Türkiye sınırlarındadır. Bu nedenle bizim öğür yerine hesaplı nasyonalizm anlayışımıza bilcümle adına uyan bir üretimdir. Tığ diyoruz kim ‘ Almanya, Fransa, İtalyan arabalarına güle güle, berceste geldin TOGG’. Yerli malı yurdun malı bütün TOGG’u kullanmalı” şeklinde konuştu.

TDP kendisine hisse senedi ve AŞ siyaseti yaptıklarını ve çıktı da yapmaya bitmeme edeceklerini ifade fail Sarıgül, “İş ve SAVUŞMAK siyasetini bıraktığımız amacıyla Malatya kabilinden tıpkı şehirde, Türkiye kabilinden aynı ülkede şu an işsizliğin olması beni üzüyor. Malatya etmek tarım etmek, Malatya demek hayvancılık buyurmak, Malatya eylemek sarıerik etmek. Siz kayısıya bakarsanız sarıerik da size bakar. Kayısı tıpkısı zamanda hareket peki, KAZANÇ evet, familya peki. Sarıerik, çocuğun çoluğun torunların birlikte inşallah rızkı evet” diyerek konuştu.

Sarıerik hasadının üzerinden 2-3 ay geçtiğini ancak halen taban fiyatın açıklanmadığını de anlatım eden Sarıgül, “Zaman burada nihai noktayı koyacağız. daha çok kimse sarıerik üzerinden yöntem yapmasın, sarıerik Malatya’nın, Türkiye’nin gurudur. Tıpkı kereye muhtemelen olarak kayının taban fiyatını açıklıyorum, bundan sonra popülasyon boyu bu şekilde olmasını murat ediyoruz. Sarıerik 5 dolar olmalı ve çıktı üstelik 5 dolarda sabit kalmalı, bundan sonra üzerinden politika yapılmamalı” ifadelerini kullandı.

Kayısının tanıtımına henüz dahi ehemmiyet verilmesini üstelik sözlerine ekleyen Sarıgül, Türkiye’nin kurtuluşunun ise kazançlı milliyetçilikle olacağını tabir etti. Kazançlı milliyetçiliğin önce Türkiye’nin kazanması anlamına geldiğini belirten Sarıgül, “‘Yerli malı yurdun malı sistem onu kullanmalı’ anlayışıdır bu. Beş Altı döviz harcayacağız, daha fazla döviz kazanacağız. Bunu herhangi bir sektörde yapacağız” ifadelerine kayran verdi.

Malatyaspor’un şu anda Spor Toto 1. Lig’dahi mücadele ettiğini ve olması müstelzim kavuşum Süper Loda olduğunu de ifade fail TDP Umumi Başkanı Sarıgül, “Malatyaspor neden Süper Kütle’bile değil? Çünkü hatalı sistemden. 8 yabancı, 3 Türk aktör olur mu? Bunun tersi olmalı. 15 yılda 225 yabancı 800 milyon dolar vermişiz, boşa gitmiş. O parayı Malatyaspor’un altyapısına verseydik Malatya’dahi binlerce genç çıkardı” şeklinde konuştu.

Share: