Mütekait İETT görevlisinin 25 almanak birikimi 1 saatte gitti! Dolandırıldığını bir tane bire bir kortej ile anladı

İstanbul Cıvıltı Tramvay ve Tünel İşletmeleri’nden (İETT) 25 yıl iştirakçi namına müteharrik Musa Iyicene, afiyet dolayısıyla er tekaüt olup, ev ika hayaliyle memleketi Gümüşhane’nin Köse ilçesine döndü. Pir’i telefonla arayıp, kendisini banka görevlisi olarak tanıtan kişi, cesaret kartı aidatıyla daha ilk kullandığı kredilerin dosya masraflarını geriye ödeyeceklerini söyledi. Pir, telefondaki kişiye kimlik bilgilerini verip, istenilen ara sıra numaraları da tuşladı.

200 BİN LİRASINI AYRIKSI BİR BANKAYA DEVRETME ETTİLER

Bu şekilde kimlik bilgilerini ele geçirip, telefonunu yönlendiren şüpheliler, Sunturlu’in hesabındaki 300 bin liranın 200 bin lirasını tıpkısı bankaya devretme edip dolandırdı. Telefonu kapattıktan sonra şüphelenip, hesabının bulunduğu bankayı arayan Güzel, dolandırıldığını anladı. Hesabını mütezayit paranın çekilmemesi için tezelden bloke ettiren Güzel, emniyete gidip şikayetçi oldu.

“25 YILLIK BİRİKİMİM 1 SAATTE GİTTİ”

Yaşadıklarını anlatan Fena Hâlde, “Bire Bir kadın, bankanın umumi müdürlüğünden beni aradığını söyledi. Ego da numaranın sonu banka numarası olduğu üzere inandım. Bana, daha ilk emniyet aldığımı söyledi ve ben de doğruladım. Etiket bilgilerimi verdim, ‘Biz sizin kartınızdaki puanları size iade edeceğiz, mevrut mesajı onaylayın’ dedi. Ego bile onayladım. Izin sonrası bana ‘Yarına büyüklüğünde internet bankacılığına girme’ deyince, ‘Eyvah dolandırıldım’ dedim. Tam hayallerim suya düştü. Çok mağdurum. 25 almanak birikimim 1 saatte gitti” dedi.

“BU PARAYLA SÜLALE ALACAKTIM”

Bankasına sitem yazar herkesin titiz olması gerektiğini söyleyen Sunturlu, “Hesabımdan 1 saat boyunca muamele yapılırken neden ego vezneci eliyle uyarılmadım, 200 bin liram gitti. Bu parayla familya yapacaktım. Banka devrisi zaman beni arayarak ‘Musa Komutan bu harcamayı siz mi yaptınız’ diye niteleyerek soruyor. Bilmeyerek düştüm bu tuzağa. Bari yabancılar düşmesin” diyerek konuştu.Share: