Nacho Sanchez-Amor; Chp, Hdp, İyi Tümen, Tılsım Partisi ve Ati Partisi Temsilcileri ile Brüksel’de Tıpkısı Araya Geldi

Avrupa Parlamentosu (AP) Türkiye Raportörü Nacho Sanchez-Aşk, aralarında CHP Umumi Sekreteri Selin Sayek Böke, HDP Diyarbakır Saylav Hişyar Özsoy, İYİ Tümen Umumi Başbuğ Yardımcısı Ahmet Erozan, MERHEM Partisi Dışişleri ve Düzenlilik Politikaları Koordinatörü Abdurrahman Bilgiç, Gelecek Partisi Umumi Başbuğ Yardımcısı Ümit Yardım ve siyaset bilimcilerden oluşan heyet ile Brüksel’de bir araya geldi. Amor görüşmeye ait, “Friedrich-Ebert-Stiftung (FES) Derneği Türkiye Temsilciliği’nin düzenlediği Türkiye’den ihtilaf partileri ve akademisyenlerden oluşan ayrımsız heyeti Avrupa Parlamentosu’nda ağırlamaktan nazik bahtiyarlık duyuyorum. Avrupa Birliği-Türkiye ilişkileri hususunda gönülden tıpkısı hikmet alışverişinde bulunduk” açıklamasını yaptı.

FES Derneği Türkiye Temsilciliği’nin düzenlediği “Seçimlerden Sonra Türk Dış Politikasının Geleceği-Tehalüf Partilerinin Perspektifi” konulu etkinlik kapsamında, tehalüf fırka temsilcileri ve yöntem bilimcilerinden oluşan aynı astronomi Brüksel’de türlü temaslarda bulundu. AP Türkiye Raportörü Sanchez-Amor, Brüksel’i ziyaret eden heyetle bir araya geldi. Amor, içtimai iletişim araçları hesabından şu paylaşımı yaptı:

“FES Derneği Türkiye Temsilciliği’nin düzenlediği Türkiye’den aykırılık partileri ve akademisyenlerden oluşan tıpkısı heyeti Avrupa Parlamentosu’nda ağırlamaktan şişman bahtiyarlık duyuyorum. Avrupa Birliği-Türkiye ilişkileri hususunda ilgiyle ayrımsız hikmet alışverişinde bulunduk. Brüksel’de bulunmaları, ülkenin mütenevvi ve karmaşık gerçekliğinin henüz bereketli anlaşılmasına katkıda bulunuyor.”

Heyette şu isimler düz aldı: CHP Genel Sekreteri ve İzmir Mebus Selin Sayek Şampiyon, HDP Diyarbakır Milletvekili Hişyar Özsoy, İYİ Parti Genel Başbuğ Yardımcısı ve Bursa Mebus Ahmet Erozan, DERMAN Partisi Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Koordinatörü Abdurrahman Bilgiç, Gelecek Partisi Umumi Başbuğ Yardımcısı Beklenti Müzaheret, İstanbul Siyasi Araştırmalar Enstitüsü Umumi Direktörü politika bilimci Seren Selvin Korkmaz, AB Çalışmaları Merkezi Direktörü Nilgün Arısan Eralp, FES Türkiye Temsilcisi Henrik Meyer

Share: