Neşet Ertaş’ın çocuklarından babalarını bahis düz filme tepki

âşık Neşet Ertaş’ın çocukları, babalarıyla ilgilendiren film çekilmesine aksülamel gösterdi.

UNESCO Arsıulusal Neşet Ertaş 10. Sene Anma Programı’na karışmak üzere Kırşehir’e mevrut, “Bozkırın tezenesi”nin çocukları Hüseyin, Döne ve Canan Ertaş belediyeye ilgilendiren tesiste matbuat açıklamasında bulundu.

Hüseyin Ertaş, babalarının filminin yapılmamasını vasiyet ettiğini, kayıtlı bir vasiyeti olmasa bile yavuklu yerine ailesine ve çocuklarına bunu söylediğini, kendilerinin üstelik bu nedenle filme cebin çıktıklarını belirtti.

Babasının vefatından gelişmemiş süre evvel hastalanmış haldeyken kendisinden cevaz belgesi alındığını ati süren Ertaş, 40 kiloya sakıt, kanserle savaşçı ayrımsız insanın hastaneye yatmadan 6 dönem evvel evine noterlik götürüp imzasının alınmasının uygun olmadığını dile getirdi.

Babasının istemediği tıpkı filmin çekildiğini tabir eden Ertaş, şunları kaydetti:

“Tığ hiç kimseden şimdiye kadar film için mülk istemedik. On Paralık kimseyle görüşmedim. Çıkıyorlar televizyona, ‘aile sizden mülk istedi mi?’ diyerek soruluyor. O üstelik karşılık verirken ‘o konulara girmeyelim’ diyor. Yani eş, istediyse istedi birlikte istemediyse istemedi da. Hakeza yapıp bizi zehap altında bırakmaya çalışıyorlar. Efendim, bulutsuz söylüyorum. Ne görüştüm, hangi tıpkısı mülk aldım çünkü babamızın istemediği aynı format var, bize kalık tıpkı format değil bu, biz bunu bittabi satabiliriz? Hakeza tıpkısı genişlik bulunmayan. Hiç kimseden 5 kuruş mülk istemedik. Bunun da bilinmesini istiyorum.”

Ozanın kızları Döne ve Sevgili Ertaş da filme tepki gösterdi.

Ailenin avukatı Amaç Haylaz ise Neşet Ertaş’tan alındığı sav edilen muvafakatnameler, adına yazılan pusula ve film çekimiyle ait bitmeme eden 3 farklı davanın olduğunu anlatarak, “O muvafakatnamelerle ilgilendiren, fikri sınai haklarla ilişkin davalar var. Hem kitap hem kameraman hem kurduğu şirketlerle ait davalar devam ediyor. İnşallah hüküm bu davalar neticelenmeden filmin oynatılmasına cevaz etmez.” diye konuştu.Share: