Nesibe Vazıh Eş Basket Takımı’nda iletişim araçları günü etkinliği düzenlendi

Kadınlar Basketbol Süper Ligi takımlarından Nesibe Münevver’ın pakt başkanı Mirkan Işıklı, kullanılmamış sezonda mücadele edecekleri FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nda genişlik az çeyrek altın final tavlamak istediklerini söyledi.

Nesibe Kültürlü A Takımı oyuncuları ile beceri yıldız bilimi, Nesibe Görgülü Okulları Gölbaşı Yerleşkesi’nde matbuat mensuplarıyla tıpkısı araya geldi.

Toplantıya kulüp başkanı Mirkan Münevver, umumi heyet onursal başkanı Nesibe Entelektüel, mızıka başantrenörü Erman Okerman, sporcular, maharet heyet ve öğrenciler katıldı.

Nesibe Aydın Kulübü Başkanı Mirkan Aydınlık, yaptığı açıklamada, sezona hızlı başladıklarını belirterek, “Ayrımsız aydır takımımız hazırlıklarını bitmeme ettiriyor. Alıştırma maçlarında takımımız evire çevire bir fon verdi. Seneye önceden hem yabancı hem birlikte yerli oyuncularda takımımızı pespaye gençleştirmiştik. 20’li yaşlarda bir nice sporcuya punt verdik. Meslek takımı olduğumuz amacıyla özel tıpkı kolej görüntüsü verelim, idealleri olan gençlere kayran verelim istedik.” diyerek konuştu.

Ligde son iki sezonu kayırıcı sıralarda tamamladıklarını anımsatan Görgülü, şunları kaydetti:

” Mersin’dahi son benzeri turnuva yapıp ekimde maçlara başlayacağız. Serencam 2 sezonda önce 4’ün içinde bitirdik. İlk yılımızda üçüncülük, ikinci yılımızda dördüncülük elde ettik. Bu sezon ligde final oynamak istiyoruz. Ülkemizi bu sene Avrupa Kupası’nda olta edeceğiz. Sabık yıl son 16’üstelik yıldızı düşük bir şekilde Yunanistan’ın Olimpiakos takımına, deplasmanda kazandığımız halde elenmiştik. Bu sene arz azından çeyrek bitiş girmek istiyoruz. dömifinal birlikte gibi. Bu anlamda kendimize güveniyoruz.”

“Türk kadınına talih verildiği zaman neler başarabildiğini gördük”

Takımın Başantrenörü Erman Okerman dahi Türk kadınına seçme devir dayanıklı olmak gerektiğini söyledi.

Kadınlara yıldız verildiği ahit başarının bizatihi geleceğine dikkati calip Okerman, “Kadınlarımıza gür ayrımsız düzlem oluşturulduğunda neler başarabildiğini gördük. Bu arenada nedeniyle eş basketboluna bakım ettiğim için haddinden fazla mutluyum. Kadınlara bu büyüklüğünde ayar veren aynı kurumda çalışıyor olmaktan çok mutluyum. Bence balaban başarıların altında yatan ana hastalık bu. Mirkan Işıklı başkanımızın da söylediği kadar eninde böylelikle bire bir kupa getirerek bunu taçlandıracağımızı ümit ediyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Takım kaptanı Gülşah Yaman ise öğrencilerle bir araya geldikleri için çokça bahtiyar olduklarını belirterek, “Öğrencilerimizi maçlara da bekliyoruz. Sayenizde motive olup daha pir işler fethetmek istiyoruz. Avrupa’üstelik ülkemizi ve takımımızı yeryüzü gani şekilde baziçe ederek elde edeceğimiz başarıyı sizlere mutlu etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yeni transferler

Nesibe Münevver yeni sezon öncesinde kadrosuna 8 sağlamlaştırma yaptı.

Başkent ekibinin kadrosundaki kullanılmamış esame şunlar:

Yoğun Yaya (Çankaya Üniversitesi), Chelsea Nelson (PEAC), Ruh Dikkat (Bursa Büyükşehir Belediyespor), Bayram Ayı Akalan (Çukurova Basket), Elif Emirtekin (Hatay Büyükşehir Belediyespor), Beylem İlba (Çeşme Basket), İlayda Güner (Beşiktaş), Queen Egbo (Indiana Fever).Share: