Nevşehir bilgi | Gülşehir Belediyesinin Hikmet Tedavi ve Iyileştirme Merkezi hastalara imge oluyor

Nevşehir’in Gülşehir ilçesinde belediye bünyesinde bakım verilen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde uygulanan tedavi ile vatandaşlar felah buluyor.

İnme, akıl hasarı, murdarilik felci, serebral palsi, multipl skleroz ve parkinson hastalarının tedavisinde muvaffakiyet sağlanan merkezde, bir nice sökel, görevli fizyoterapistler öncülüğünde mutat hikmet otama ve rehabilitasyon programları ile hayata yeniden tutunuyor.

Merkezin müdürü Barış Reçber, AA muhabirine, yaklaşık aynı yıldır 7 nefis uzman ekiple ilçe halkına hizmet sunduklarını belirterek, “Güzeşte sene açılmamıza karşın kestirmece 40 hastamız var. Hastalanmış sayımız devir geçtikçe artıyor. Gelen hastaların memnuniyeti ve tedavideki olumlu yönde ilerlemeler bizleri mutlu ediyor. Devletin yönetmeliğinde yaptığımız icraat çerçevesinde hastalarımız geliyor, tedavi görüyor ve servis elemanlarımız eşliğinde evlerine gönderiliyor.” dedi.

Fizyoterapist Gülgûn Gülşen ise hastaların hayatına deme katmayı amaçladıklarını, kurumda çalışmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Fizyoterapist Muhammed Fehamet Eryılmaz üstelik merkezde 6 mahiye ve ayrımsız yıllık otama süreci uyguladıklarını anlattı.

Share: